Спеціальні потреби

Мін'юст США: українця засуджено за участь у міжнародній схемі відмивання грошей на мільйони доларів


Логотип Міністерства юстиції США

Громадянина України, 38-річного Олександра Мусієнка у США засудили до понад 7 років (87 місяців) ув'язнення за участь у міжнародній схемі із відмивання грошей. Мусієнко, який визав свою провину, також повинен виплатити майже 100 000 доларів реституції. Про це повідомляє Мін'юст США.

Посольство США в Україні поширило повідомлення Міністерства юстиції США.

Як повідомляє уряд США, з 2009-го по 2012-й рік Мусієкно допоміг кіберзлочинцями зі Східної Європи заволодіти понад 3 мільйонами доларів із банківських рахунків жертв у США та вивести кошти з країни. Мусієнко був залучений до вербовки, нагляду та скеровування осіб ("мулів"), які могли отримувати викрадені кошти та передавати їх за межі США. Українця заарештували у Південній Кореї у 2018 році та екстрадували 2019-го року до Сполучених Штатів Америки.

Відзначається, що Мусієнко, під іншим іменем, винаймав "мулів" через оголошення на сайтах. Найняті таким чином особи, повідомляє Мін'юст США, вважали, що працюють на реальну фірму.

Судові документи у справі Мусієнка від 2016-го року вказують, що він використовував псевдоніми "Роберт Дейвіс" та "Плай".

Дивіться також: Як на Заході оцінюють ситуацію із закриттям телеканалів в Україні і що рекомендують Києву у майбутньому?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG