Спеціальні потреби

Актуально

На яких лініях Україні йти на переговори з Росією за словами Кіссінджера, Сороса, Зеленського?

Український танк біля міста Покровськ в Донецькій області. 25 травня 2022 р.

Коментарі найстаріших діячів міжнародної політики й бізнесу: 99-річного Генрі Кіссінджера й 92 річного Джорджа Сороса про війну Росії в Україні привабили значну увагу й підштовхнули нові дискусії про межі компромісів з авторитарними правителями й недемократичними режимами.

Їхні думки пролунали в дискусіях на зібраннях Всесвітнього економічного форуму у Давосі в Швейцарії.

Треба, щоб переговори почалися впродовж наступних двох місяців...
Генрі Кіссінджер

Генрі Кіссінджер, який відігравав ключову роль у закордонній політиці США у 1970-х роках, висловив думку, що внаслідок російської війни в Україні міжнародній спільноті необхідно буде шукати домовленості з Росією.

За його словами «результати будь-якої війни і мирних домовленостей визначать, чи воюючі сторони залишатимуться постійними ворогами, і чи можливо їх буде вмістити в міжнародну мережу».

«На мій погляд треба, щоб просування до переговорів і переговори про мир почалися впродовж наступних двох місяців, щоб можна було визначити результат війни. Але до того, як це може створити потрясіння й напруженості, які буде важче подолати. Особливо у справі подальших відносин Росії, Грузії і України стосовно Європи», - сказав Кіссінджер, промовляючи з допомогою відеозв’язку.

Кіссінджер додав: «В ідеалі лінії поділу мали б повернутися до status quo ante (лат. стану, що існував раніше)».

Він також висловив застереження стосовно перетворення війни на захист України «у війну проти самої Росії».

Ті слова колишнього американського держсекретаря багато коментаторів потрактували як заклик до українських територіальних поступок на користь Росії.

Тим часом фінансист - мільярдер Джордж Сорос у виступі перед зібранням у Давосі також висловив стурбованість розростанням російської війни в Україні в більший міжнародний конфлікт.

«Вторгнення може бути початком Третьої Світової війни, і наша цивілізація може це не пережити», - сказав Сорос.

Але на відміну від Генрі Кіссінджера, Джордж Сорос, як виглядає, наголошував не на компромісі з Кремлем, а на необхідності перемоги.

«Найкращим і, можливо, єдиним способом зберегти нашу цивілізацію є якомога швидше завдати поразки Путіну», - наголосив Сорос, який вважає російську війну проти України частиною ширшої боротьби між тим, що він називає «відкритими» західними суспільствами і «закритими» суспільствами на зразок Росії і Китаю.

Ми боремося за себе, щоб ми дійшли як мінімум до 24 лютого. А потім ми ще раз пропонуємо сідати за стіл перемовин.
Володимир Зеленський

Сорос припустив, що Путін ймовірно незабаром буде вимушений вести мову про припинення вогню в Україні, але наголосив, що російському правителю «не можна вірити».

«Перемога - це повернення наших територій»

Радник українського президента Михайло Подоляк, відгукуючись зокрема на дискусії у Давосі, назвав пропозиції поступок Росії «порадами давоських панікерів».

«Майбутнє Європи сьогодні формується не в Брюсселі чи Давосі, а в окопах під Сєвєродонецьком і Бахмутом. Тривалість цієї війни залежить від швидкості запровадження енергетичних санкцій та обсягів постачання зброї», - написав він у Twitter.

А президент Володимир Зеленський в інтерв’ю японській телерадіомовній корпорації NHK, опублікованому 25 травня, припустив, що Україна може бути готовою сісти за переговори з Росією у разі відтіснення російських військ до позицій, що були перед початком вторгнення 24 лютого.

«Для кожного українця перемога має лише одне розуміння. Перемога - це повернення наших територій. Ми вважаємо і Крим і Донбас нашими територіями. Я б дуже хотів, щоб ті території, які ми зараз повертаємо військовим шляхом, ми робимо абсолютно правильно, ми боремося за себе, щоб ми дійшли як мінімум до 24 лютого. А потім ми ще раз пропонуємо сідати за стіл перемовин і домовлятися про мир, про припинення війни і про повернення наших територій», - сказав президент Зеленський.

У зверненні до українців 24 травня Зеленський сказав, що російським «окупантам доведеться піти і з Криму також. Як і з Херсона, Мелітополя, Енергодара, Маріуполя та всіх інших міст і громад, де вони поки що зображають господарів. Господарями вони там точно не будуть».

Всі новини дня

Показати війну через мистецтво – у Варшаві експонується виставка “Україна. Під іншим небом”. Відео

Фото зруйнованих будинків та понівечених російським снарядами полів. Символічно хрест на хрест заклеєні вікна. Колискова для вбитих дітей. Це виставка “Україна. Під іншим небом”, яка відбувається зараз у Варшаві.

Сенатори США: Зупинити Путіна – в інтересах нацбезпеки Європи та США. Відео

Сенатори США: Зупинити Путіна – в інтересах нацбезпеки Європи та США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

«Чим більше звірств ми бачимо від Путіна та росіян, тим більше Захід відданий ідеї припинили ці звірства», - заявила сенаторка-демократка Джин Шагін. «Українців не залякати бомбардуванням цивільного населення, - бо знають, що поставлено на карту», - наголосив cенатор-республіканець Піт Рікеттс.

Лідери ЄС схвалили спільні закупівлі боєприпасів для України

Лідери 27 країн-членів блоку дали своє політичне схвалення на саміті в Брюсселі 23 березня

Лідери Європейського Cоюзу схвалили план відправки Україні мільйона артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців.

Міністри закордонних справ і оборони ЄС схвалили цей план на початку тижня, а лідери 27 країн-членів блоку дали своє політичне схвалення на саміті в Брюсселі 23 березня.

«Беручи до уваги інтереси безпеки й оборони всіх держав-членів, Європейська рада вітає домовленість щодо термінової доставки в Україну боєприпасів класу «земля-земля» й артилерійських боєприпасів, а також, за запитом, ракет, у тому числі шляхом спільних закупівель і мобілізації належного фінансування», – йдеться в заяві за підсумками зустрічі.

Лідери ЄС також повторили «своє рішуче засудження» агресивної війни Росії проти України, яка є «явним порушенням Статуту ООН», і наголосили на непохитній підтримці Європейським союзом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

«Росія має припинити свою агресію і негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої сили з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – наголошується в заяві.

Лідери країн ЄС також наголосили, що Європейський союз залишається відданим збереженню і збільшенню колективного тиску на Росію, у тому числі шляхом можливих подальших обмежувальних заходів, і продовженню роботи над обмеженням ціни на нафту разом з партнерами.

Президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення подякував лідерам за ініціативу.

22 березня стало відомо, що Іспанія приєднується до угоди Європейського союзу зі спільної закупівлі боєприпасів для України. Таким чином, кількість країн Євросоюзу, які долучилися до спільної ініціативи, збільшиться до 18. Також до неї приєдналася Норвегія

Україна становить фундаментальний інтерес для США та глобальної безпеки - генерал Міллі

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі свідчить під час слухань підкомітету Палати представників щодо бюджету, запропонованого президентом Байденом для Міністерства оборони, Вашингтон, США, 23 березня 2023 р. REUTERS/Michael A. McCoy

Стратегію Сполучених Штатів щодо України детально роз'яснив під час представлення бюджетних пропозицій у Палаті представників США голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

У ході слухань 23 березня генерал Міллі отримав запитання від конгресмена-республіканця Маріо Діаз-Баларта щодо стратегії США стосовно підтримки України та відповів, що вона чітко озвучена президентом Джо Байденом. “Стратегічною метою є захист міжнародного порядку, встановленого глобально у 1945 році, - уточнив генерал Міллі. - Ми досягнемо цього, коли Україна залишатиметься вільною суверенною незалежною країною з усіма своїми територіями. Тоді ви знатимете, що цей порядок, заснований на правилах, захищено”.

За словами генерала, якщо світовий порядок не буде захищено, на той час, оборонні бюджети подвояться, бо "тоді йтиметься не про конкуренцію великих сил, а конфлікт великих сил, що стане надзвичайно небезпечним для всього світу”.

Боротьба України є екзистенційною для України і становить важливий національний інтерес, який є фундаментальним для Сполучених Штатів, європейської та глобальної безпеки.
Марк Міллі

Боротьба України є екзистенційною для України і становить важливий національний інтерес, який є фундаментальним для Сполучених Штатів, європейської та глобальної безпеки, додав генерал Марк Міллі.

Конгресмен-республіканець Кріс Стюарт уточнював, чи стратегія щодо України включає звільнення Криму. Генерал Міллі відповів, що це є максималістичною метою, озвученою українським президентом публічно.

“Це мета, якої надзвичайно важко досягнути, - сказав Міллі. - Наше завдання полягає в тому, щоб допомогти Україні захистити себе. Сполучені Штати не воюють з Росією, навіть якщо вона намагається це подати саме так. Ми допомагаємо країні захищатися”.

Своєю чергою, під час слухань міністр оборони США Ллойд Остін подякував Конгресу “за неймовірну підтримку протягом року” та наголосив, що Україна завдяки західним має не лише системи озброєння та боєприпаси, необхідні для збереження ефективності на полі бою, але допомога від США “дозволяє також українцям інвестувати у майбутні можливості” для самооборони.

Перший запуск ракети, надрукованої на 3D-принтері провалився

Глядачі на мисі Канаверал, Флорида, під час запуску ракети Terran I, 22 березня 2023 року

Ракета, майже повністю виготовлена з частин, надрукованих на 3D-принтері, здійснила перший запуск в середу ввечері, але впала через три хвилини польоту не досягнувши орбіти.

На борту випробувального польоту Relativity Space не було нічого, крім першого металевого виробу надрукованого на 3D-принтері шість років тому.

Стартап хотів вивести сувенір на орбіту заввишки 125 миль (200 кілометрів) на кілька днів, перш ніж увійти в атмосферу і згоріти разом із верхнім ступенем ракети.

Як виявилося, перший ступінь, після старту ракети зі космодрому на мисі Канаверал, відокремився, як було заплановано. Але верхній ступінь спалахнув, а потім вимкнувся та впав в Атлантичний океан.

Це третя спроба запуску з місця, де колись була ракетна установка. Раніше цього місяця Relativity Space прибула за півсекунди після запуску, двигуни ракети загорілись, а потім раптово вимкнулися.

Хоча верхній ступінь вийшов з ладу, і місія не вийшла на орбіту, «перші запуски завжди вражають, і сьогоднішній політ не став винятком», — сказала коментатор запуску Relativity Space Арва Тізані Келлі після запуску в середу.

Більшість 33-метрової ракети, включно з її двигунами, створено на величезному 3D-принтері компанії в Лонг-Біч, Каліфорнія.

Relativity Space повідомила, що металеві частини, надруковані на 3D-принтері, становлять 85% ракети під назвою Terran. Більші версії ракети матимуть ще більше, а також їх можна буде багаторазово використовувати для кількох польотів.

Інші космічні компанії також покладаються на 3D-друк, але деталі складають лише невелику частину їхніх ракет.

Заснована в 2015 році парою молодих аерокосмічних інженерів, Relativity Space привернула увагу інвесторів і венчурних капіталістів.

Відділ охорони здоров’я та науки Associated Press отримує підтримку від Науково-освітньої медіа-групи Медичного інституту Говарда Хьюза. AP несе повну відповідальність за весь вміст

Більше

XS
SM
MD
LG