Спеціальні потреби

Заступник Грищенка: Київ здійснить реформи необхідні для зближення з ЄС


Європейська інтеграція є внутрішнім вибором України, тому Київ готовий здійснювати реформи, необхідні для зближення з Європою. Про це заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін повідомив «Голосу Америки» у Вашингтоні за лаштунками конференції «Відкрита Україна у трансатлантичному світі».

За словами посадовця влада має «незаперечну» волю до досягнення Угоди про асоціацію із ЄС.

«Це не є просто політичний вибір і це не є навіть зовнішньополітичний вибір, на відміну від інших стратегічних партнерств, на відміну, до речі, і партнерства зі Сполученими Штатами. Оскільки європейська інтеграція є насамперед внутрішній вибір України, вибір на користь реформ, які мають бути зроблені», – заявив Клімкін у Вашингтоні.

За словами заступника міністра закордонних справ, асоційоване членство було би надзвичайно економічно вигідним для України.

«У нас є унікальна угода, точніше проект угоди, де написано, що Україна поступово стане частиною спільного ринку Євросоюзу. В жодній угоді з іншими країнами у Європейського Союзу немає згадки про поступове набуття інтеграційного змісту. Ось саме ця ідея на основі чотирьох свобод: свободи рухів товарів, послуг, капіталів та звичайно осіб і є ідеєю майбутньої угоди», – повідомив Павло Клімкін.

У конференції «Відкрита Україна у трансатлантичному світі» також взяли участь європейські та американські парламентарі, представники української опозиції та незалежні експерти.

Зокрема Борис Тарасюк, голова Комітету Верховної Ради з питань Євроінтеграції висловив песимізм щодо призначеного на 19 грудня саміту Україна – ЄС.

«Я взагалі маю певні сумніви, а чи відбудеться саміт 19-го грудня. Якщо все таки саміт буде, то в його рамках навряд чи відбудеться парафування угоди. Маю такі сигнали з усіх боків, в тому числі і з боку Європейського Союзу, і від української сторони», – заявив Борис Тарасюк.

XS
SM
MD
LG