Спеціальні потреби

Актуально

Як демократи "зганьбились" в Айові і чому це грає на руку Трампові

Оприлюднення результатів кокусів – первинних внутрішньопартійних голосувань – в штаті Айова було відкладено в понеділок увечері за місцевим часом через "невідповідності" у результатах.

Голосування, яке відкриває процес виборів кандидатів в президенти від Демократичної та Республіканської партії, почалося о 20 годині за місцевим часом. Офіційні результати очікувалися приблизно через три години. Однак результати не повідомили в очікуваний час.

Ймовірно, збій дав новий мобільний додаток для підрахунку голосів, тому всі голоси доведеться перераховувати вручну. Втім, у партії наголосили, що втручання зламу або втручання у комп’ютерну систему не було.

Зрештою, кандидатам довелось не чекати результатів і виступити із промовами перед своїми спантеличеними прихильниками, говорячи про свої успіхи на кокусах.

За словами оглядачів, ця несподівана відстрочка може призвести до непорозумінь серед кандидатів, які вклали чимало сил і коштів в передвиборну кампанію в Айові. Деякі з них, як, наприклад, Піт Буттіджич, зробили основну ставку на перемогу в Айові, сподіваючись на те, що вона відкриє дорогу до номінації в президенти. Саме голосування в Айові мали визначити трьох-чотирьох реальних претендентів на партійну номінацію в президенти від демократів з майже десяти претендентів.

"Ці кокуси - ганьба для Демократичної партії США. Так кандидата не обирають", - пише CNN.

Президент Дональд Трамп написав у своєму Twitter: "Демократичний кокус - це цілковита катастрофа. Нічого не працює, саме так вони й управляють країною. ... Єдина людина, яка може заявити про свою перемогу минулої ночі в Айові це "Трамп"".

Тим часом, у штабі республіканців несподіванок не сталось: номінацію від партії за результатами кокусу отримав президент Трамп. Його перемога має символічне значення, адже в нього не було серйозних супротивників.

Передвиборчий штаб президента не забув висловитися про проблеми у демократів. "Демократи варяться в хаосі з кокусами, який самі і створили, зазнавши найбільш недолугої катастрофи в історії", – заявив менеджер штабу Трампа Бред Парскейл.

"Цілком природно, що люди почнуть сумніватися в чесності всього процесу, – додав він. – І це люди, які хочуть керувати всією нашою системою охорони здоров'я?"

Дивіться також: У штаті Айова починаються внутрішньопартійні вибори демократів – включення. Відео

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG