Спеціальні потреби

Актуально

Як Польща планує захищатись від Росії наступні 15 років? - Defense One

"Асиметрія у військових спроможностях між Росією та східними членами НАТО створює пряму загрозу для Польщі та регіону", - йдеться в звіті про оборонну концепцію Польщі на наступні 15 років, повідомляє американське видання з безпеки Defense One.

Дуже ймовірно, що Москва буде підбурювати суспільне напруження в зонах заморожених конфліктів у Вірменії, Азербайджані та Грузії
Міністерство оборони Польщі

Польща планує наростити військовий потенціал, очікуючи на посилення напруженості у відносинах з Москвою і, навіть, можливо, на війну. "Не виключено, що Росія може спровокувати регіональний конфлікт і втягнути до нього одну, або декількох країн НАТО. Ймовірно, Росія намагатиметься спровокувати війни серед третіх країн у різних частинах світу, ... дуже ймовірно, що Москва буде підбурювати суспільне напруження в зонах заморожених конфліктів у Вірменії, Азербайджані та Грузії", - зазначається в звіті.

Особливий наголос в концепції оборони Польща робить на створення великої кількості малих дронів-розвідників та дронів-камікадзе для використання проти російських радарів, а також лазерів для виведення з ладу ворожих літаків та ракет.

"Ми їх (дрони - ГА) розробляємо і наші оперативні підрозділи будуть оснащені такими технологіями, подібними до тих, які використовує ІДІЛ", - повідомив Томаш Шатковський, заступник держсекретаря Міністерства оборони Польщі на конференції з безпеки в Братиславі. Коментуючи плани Польщі з розширеного використання дронів, колишній командувач НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав зазначив, що менші дрони стануть дешевшими і більш ефективними тільки якщо в майбутньому буде досягнуто прорив в технологіях передачі інформації між машинами:

"Потрібно налагодити передачу даних між машинами, що дозволило б нашим приманкам і ударній зброї йти до цілі і під час цього дізнаватись на кого йде напад і що треба випускати для атаки».

В рамках концепції, Міністерство оборони Польщі наголосило на необхідності посилити військову співпрацю з країнами Вишеградської групи: Чехією, Словаччиною та Угорщиною.

«Така співпраця має виявитись в посиленні навчань, створенні командувань та підрозділів і, якщо можливо, спільні закупівлі військового обладнання», - йдеться у звіті.

"Вперше за тридцять років, кількість солдатів та цивільного персоналу значно зросте. Протягом наступних восьми років загальна кількість польських збройних сил перевищить 200 000", - зазначається у звіті, пише Defense One.

Дивіться також: Після теракту в Афганістані адміністрація Трампа може схвалити розширення військового контингенту

Всі новини дня

Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

"Ми ще раніше надали кошти ООН та Червоному Хресту на подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон на допомогу постраждалим", - заявив Ріші Сунак. Фото: Reuters/Kevin Lamarque

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.

"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.

У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.

Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.

США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.

«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео

"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Більше

XS
SM
MD
LG