Спеціальні потреби

Білий дім дозволив військовим на кордоні з Мексикою застосовувати силу


Адміністрація США дозволила військовим розміщеним на південному кордоні країни виконувати роль правоохоронців та використовувати смертоносну силу (lethal force). Як повідомляє видання, наказ підписав керівник апарату Білого дому Джон Келлі, а не Дональд Трамп. Про це повідомляє видання The Military Times.

Військових у кількості кількох тисяч відправили на кордон на фоні занепокоєння Трампа рухом до США каравану мігрантів із Латинської Америки. Трамп назвав караван вторгненням та заявив, що збройні сили стануть на заваді йому. При цьому повідомлялось, що військові не будуть брати участі у роботі правоохоронців і не матимуть права на застосування сили.

Новим указом Міноборони США дозволено "виконувати заходи військової охорони, які міністр оборони вважатиме необхідними" для захисту прикордонників, включно із "демонстрацією, або застосуванням сили (включно із смертоносною силою у разі необхідності), стримання натовпу, тимчасове затримання та побіжний обшук".

Коментуючи новину журналіст видання The New York Times Томас Ґіббонс-Нефф відзначив, що і до підписання указу правила дозволяли військовим підрозділам виконувати функції захисну службовців, які не належать до Міноборони США.

Інші оглядачі звертають увагу на те, що наказ підписав керівник апарату Білого дому Джон Келлі, який не входить до командування збройними силами.

Дивіться також: До Дня подяки у США президент Трамп помилував індичок

До Дня подяки у США президент Трамп помилував індичок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

XS
SM
MD
LG