Спеціальні потреби

Рада безпеки ООН відбуває екстрене засідання у справі Кореї


Південнокорейські морські піхотинці на острові Йонпхендо

Рада безпеки ООН відбуває екстрене засідання у намаганнях послабити напруження на Корейському півострові, де Південна Корея планує провести військові навчання, незважаючи на погрозу відплатних дій з боку КНДР.

Росія закликала до відбуття наради у Нью-Йорку, аби надіслати обом Корейським державам «сигнал до стриманості» і сприяти дипломатичним заходам, скерованим на політичне врегулювання суперечки.

Військове командування Південної Корея заявило, що плановані військові маневри на острові Йонпхендо, що біля кордону з Північною Кореєю, відбудуться у понеділок або вівторок, залежно від погоди.

Нагадаємо, що 23-го листопада під час подібних південнокорейських військових навчань артилерія КНДР обстріляла Йонпхендо, внаслідок чого загинуло 4 людей.

Пхеньян називає такі навчання провокацією, оскільки артилерія стріляє у води на які претендує Північна Корея. Сеул каже, що маневри мають оборонний характер. Північна Корея заявила, що черговий раунд південнокорейських військових навчань матиме катастрофічні наслідки.

Колишній голова Постійного представництва США при ООН Бил Ричардсон сказав, що на його переговорах з північнокорейськими посадовцями у Пхеньяні досягнуто «певного поступу» у спробі послабити, за його словами, «дуже напружену» ситуацію.

XS
SM
MD
LG