Спеціальні потреби

Сеул: двері до діалогу з КНДР відкриті


Солдати дивляться новорічну промову президента Лі Мен Бака

Президент Південної Кореї Лі Мен Бак заявив, що двері залишаються відкритими до діалогу з Пхеньяном, навіть тоді, коли він обіцяє нові оборонні стратегії, щоб продемонструвати Північній Кореї, що вона не може розраховувати на здобутки в результаті військового авантюризму. У своїй новорічній промові президент також сказав, що коли Північна Корея продемонструє, що вона щира, то Південня Корея готова «радикально збільшити економічну співпрацю» з Пхеньяном.

Водночас президент Лі Мен Бак заявив, що його країна мусить розбудовувати свої оборонні можливості, щоб Північна Корея «навіть і не думала» провести атаку, як це зробила 23 листопада, коли в результаті артилерійського обстрілу острова Йонпхендо загинуло четверо південних корейців.

За два дні до промови Лі Мен Бака північнокорейські засоби масової інформації опублікували редакційну статтю, в якій сказано, що напруження на півострові повинно бути розряджене «в найближчому часі». В редакційній статті зроблено заклик до «рішучішої кампанії для поліпшення міжкорейських відносин».

У вівторок до Сеула прибуде американський посланник Стівен Босворт для обговорення наступних кроків щодо корейської кризи. Державний департамент США заявив, що він також відвідає Китай і Японію. Це викликало здогади, що посланник обговорюватиме перспективи відновлення шестисторонніх переговорів про ядерну програму Північної Кореї.

XS
SM
MD
LG