Спеціальні потреби

Сеул компакт-дисками ламає інформаційну блокаду в КНДР


Борючись з інформаційною блокадою, впровадженою властями Північної Кореї, правозахисники на Півдні вдаються до різноманітних заходів. Дотепер вони використовували повітряні кулі для засилання на Північ листівок із критикою північно-корейського лідера Кім Чен Іра. Втім, в нашу добу високих технологій листівки набувають нової форми. Це – ком пакт-диски, які переважно містять випуски новин.

Кім Чон Сол – продюсер компакт-дисків - також виконує роль ведучого, озвучуючи для громадян КНДР інформацію, яку вони ніколи не змогли б почути у випусках новин у власній країні.

«Я розкажу вам жорстоку правду: 20 мільйонів людей вмирають і мільйон солдатів проливає кров за одну людину – Кім Чен Іра. Я прагну допомогти людям здобути свободу і громадянські права, і рухатись до возз’єднання обох Корей», - каже Кім Чон Сол.

Кім інформує про сутички між військово-морськими силами обох країн, включно з інцидентом минулого листопада, в якому, за повідомленнями, було сильно пошкоджено північно-корейське судно.

Кім Чон Сол каже, що його інженерна освіта допомогла йому сконструювати пакети для пересилання дисків, які уможливлюють їх безпечне приземлення. За його словами, перебіжчики з КНДР свідчать, що користування дисками досить поширене в їх країні.

«Програвачі мають від 70 до 80 відсотків родин у деяких районах. Крім цього, дедалі більше людей купують комп`ютери», - розповідає Кім.

Частиною їх цільової аудиторії, фактично є також ті люди, завданням яких є перехоплювати інформаційні диски, каже Кім:

«Фактично північно-корейські урядовці дивляться наші диски більше, ніж будь-хто інший, а зокрема службовці міністерства оборони. Після конфіскації дисків вони їх переглядають, передають друзям. Відтак звітуються своїм керівникам. Таким чином зацікавлення нашими програмами сягає дедалі вищих ланок влади».

Кім Чон Сол планує і надалі випускати інформаційні диски зокрема про те, наскільки рівень життя Кім Чен Іра відрізняється від способу існування пересічних північних корейців.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG