Спеціальні потреби

Сеул запропонував КНДР почати переговори стосовно комплексу Кесон


Південна Корея запропонувала Північній Кореї провести офіційні переговори в справі єдиного спільного підприємства, робота якого була призупинена раніше цього місяця. Пхеньяну дали мало часу на відповідь, кажуть експерти, і навряд чи ця пропозиція приведе до досягнення домовленості.

Міністерство у справах об'єднання Південної Кореї, що відповідає за відносини з КНДР, запропонувало почати діалог з питання промислового комплексу Кесон, проте зажадало, щоб Пхеньян дав відповідь до полудня п'ятниці 26 квітня.

Представник міністерства Кім Хен Сік на брифінгу заявив журналістам, що питання промислового комплексу Кесон необхідно вирішити і Міністерство пропонує КНДР піти на офіційні прямі переговори, щоб врегулювати становище.

На думку аналітиків, виділення Північній Кореї трохи більше 24 годин на відповідь, швидше за все, обурить Пхеньян.

Міністерство у справах об'єднання не уточнило, які саме заходи будуть прийняті, якщо Північна Корея не прийме пропозицію про переговори вчасно. Але багато хто вважає, що в цьому випадку Сеул віддасть розпорядження південнокорейським менеджерам і іншому персоналу залишити комплекс, розташований на північ від кордону.

Приблизно 175 громадян Південної Кореї перебувають у Кесоні, де, пересічно, їх число становить близько 850.

Більше 100 фабрик у складі комплексу припинили роботу на початку квітня, коли Північна Корея відкликала 53 тисячі своїх працівників на тлі зростання напруженості між Сеулом і Пхеньяном.

Спільний промисловий комплекс, робота якого розпочалася дев'ять років тому, в основному складається з малих і середніх компаній текстильної промисловості. Проект став символом співпраці між двома Кореями і тривав всі ці роки, незважаючи на недавнє посилення напруженості на півострові.
XS
SM
MD
LG