Спеціальні потреби

Північна і Південна Кореї обмінялися артилерійським вогнем


Північна і Південна Кореї обмінялися артилерійським вогнем

Артилерія КНДР обстріляла південнокорейський острів, що неподалік від спірного морського кордону, спонукаючи сили Південної Кореї відкрити вогонь у відповідь і підняти в повітря свої винищувачі.

За повідомленням військового командування Південної Кореї, внаслідок одного з найсерйозніших інцидентів з часу закінчення війни між обома країнами, загинули два морські піхотинці і 12 зазнали поранення. У повідомленнях засобів масової інформації зазначається, що горять десятки будівель і, що поранено двох мирних жителів. Мешканців острова евакуйовано.

Президент Південної Кореї Лі Мен Бак скликав екстрене засідання міністрів силових структур країни. Посадовці кажуть, що президент намагається запобігти ескалації обміну артилерійським вогнем. Проте його уряд попередив про жорсткі відплатні дії, у разі дальших атак.

Сполучені Штати вимагають припинення агресивних дій з боку КНДР і знову заявили про свій намір захищати Південну Корею.

Північна Корея каже, що обмін вогнем спровокували південнокорейські сили, які проводять свої щорічні військові навчання на острові, що розташований за 12 кілометрів від узбережжя КНДР. Проте Південна Корея твердить, що її сили стріляли в напрямку моря, а не в сторону Північної Кореї.

XS
SM
MD
LG