Спеціальні потреби

Сеул закликає КНР до відповідальніших дій щодо Пхеньяну


Президент Південної Кореї Лі Мун Бак (справа) і член Держради КНР Дай Бінго (зліва) зустрілись у Сеулі.

Президент Південної Кореї Лі Мен Бак закликав Китай вплинути на Північну Корею, щоб стримати її від необачних дій, після нападу вчиненого на південнокорейський острів Йонпхендо, в результаті чого загинуло четверо людей – в тому числі двоє цивільних.

Канцелярія президента Бака повідомила, що під час візиту до Сеулу члена Держради КНР Дай Бінго президент Південної Кореї Лі Мен Баку заявив, що Пекін мусить діяти по відношенню до Пхеньяну справедливіше і відповідальніше. Південнокорейський президент, як зазначено, також попередив, що Сеул «сильно» відреагує на будь-яку подальшу провокацію із сторони Північної Кореї.

Після артилерійської атаки Пхеньяну, військово-морські сили Сполучених Штатів і Південної Кореї розпочали у неділю чотириденні спільні навчання у Жовтому морі, біля західного побережжя Корейського півострова.

Китай віддавна виступає у ролі головного союзника і покровителя Північної Кореї. У зв’язку з цим Сполучені Штати та інші країни чинять на уряд в Пекіні дедалі більший тиск, щоб він використав свої впливи для обмеження дій Пхеньяну.

Чільний китайський дипломат У Давей закликав у неділю до проведення у Пекіні на початку грудня шестисторонніх переговорів у справі ядерної програми Північної Кореї. Метою цієї зустрічі, за його словами, є обмін поглядами щодо питань, які викликають загальне занепокоєння.

Тимчасом, північно-корейські мас-медіа називають спільні військово-морські навчання Південної Кореї і Сполучених Штатів «приводом для агресії» і спробою «за будь-яку ціну розпалити війну» на Корейському півострові.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG