Спеціальні потреби

Сеул не бачить ознак підготовки КНДР до ядерного випробування

  • Голос Америки

Міністерство оборони Південної Кореї заявило, що воно не має підтверджень підготовки КНДР до проведення нового ядерного випробування. Однак ця заява йде врозріз з повідомленням іншого міністерства в Сеулі.

Раніше в понеділок міністр у справах об'єднання Рю Гіль Чже, виступаючи в парламенті, повідомив, що є дані про посилення активності на північнокорейському ядерному полігоні Пангірі.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, який сам є громадянином Південної Кореї, закликав Пхеньян утриматися від подальших провокацій. Виступаючи в Гаазі, генеральнийй секретар ООН заявив, що четверте ядерне випробування стане порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.

У неділю Кім Чан Су, головний радник з національної безпеки президента Південної Кореї Пак Кин Хе, сказав, що Північна Корея може провести ракетне випробування в середу 10 квітня. Саме до цієї дати влада КНДР запропонувала іноземним дипломатам залишити Пхеньян.

За його словами, реальна мета Північної Кореї - домогтися дипломатичних поступок від Вашингтона і Сеула. У той же час Кім Чан Су підкреслив, що Південна Корея зберігає свою боєздатність на високому рівні - незалежно від того, чи загрози з боку Пхеньяна є «порожньою риторикою» чи ні.

Тим часом, Пхеньян повідомив, що виведе своїх робітників зі спільного з Південною Кореєю промислового комплексу Кесон. Понад 50 000 північних корейців працюють в Кесоні. У понеділок високопоставлений член правлячої в КНДР партії зазначив, що вся робота в промисловій зоні буде призупинена і влада буде рішати, що робити далі.
XS
SM
MD
LG