Спеціальні потреби

Північна Корея провела другий запуск ракет за два тижні, озвучивши погрози "впливових" дій


Фото: сеульці дивляться новини про запуск ракет КНДР, 9 березня 2020 року

Північна Корея запустила три ракети близької дальності в понеділок. Це вже друге ракетне випробування за два тижні. Запуск було здійснено після того, як країна видала заяву про здійснення нею "впливових" дій, через осуд міжнародною спільнотою попереднього ракетного випробування.

Південна Корея висловила жаль через запуски, які шкодять миротворчим зусиллям на півострові. Японія заявила, що запуск було здійснено балістичними ракетами і що вони впали у море, не досягши виключної економічної зони Японії.

Попри проведення ракетних випробувань минулого тижня, очільник КНДР Кім Чен Ин у четвер надіслав президенту Південої Кореї Мун Чже Ін запевнення у "непохитній дружбі та довірі".

Такі змішані сигнали, можливо свідчать, що Кім Чен Ин намагається створити враження впевненості на тлі побоювань про поширення коронавірусу на півострові і що Пхеньян, можливо, приховує справжній масштаб проблем охорони здоров'я в країні, говорить професор сеульського університету Егва Ліф-Ерік Ізлі в коментарі для "Голосу Америки".

"Те, що режим Кіма проводить ці наступні ракетні запуски свідчить про те, що він не лише захищається від власної вразливості, але і намагається скористатись із вразливості інших у часи кризи спричиненої коронавірусом", - говорить він.

Міністр закордонних справ Китаю закликав сторони до діалогу та гнучкості, назвавши ситуацію "складною та чутливою". Британія, Німеччина, Франція, Естонія та Бельгія підняли питання ракетних запусків на засіданні Ради Безпеки ООН у четвер, назвавши їх провокаціями, що порушують резолюції ООН, пише Reuters.

Минулого року Північна Корея провела 13 запусків, в основному ракетами близької дальності, після того, як переговори зі Сполученими Штатами призупинились. Аналітики кажуть, що цьогорічні запуски схожі з минулорічними, хоча для них і використовується декілька пускових установок.

Дивіться також: Коронавірус, президентські перегони та заяви про MH17: Огляд новин за вихідні у США. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG