Спеціальні потреби

Чому чоловіки частіше помирають від коронавірусу, ніж жінки?


Чоловіки й жінки мають однакові шанси заразитися коронавірусом, проте смертність через COVID-19 серед жінок нижча, ніж серед чоловіків. Такі дані, що раніше проілюструвала ситуація в Китаї, лише підтвердила нова статистика з інших країн. Зокрема в Італії чоловіки складають 60% з усіх заражених вірусом і 70% з усіх, хто помер, - повідомляє CNN. У Південній Кореї серед заражених було більше жінок, однак серед померлих - 54% чоловіки.

Науковці вважають, що це пов'язано з тим, що жінки краще стежать за своїм здоров'ям і рідше за чоловіків курять цигарки. До прикладу, станом на 2015 рік у світі палило 36% чоловіків і 7% жінок (дані ВООЗ та Світового банку). Також чоловіки споживали на рік в середньому 11 літрів алкоголю, а жінки - 2 літри.

Історія спалахів вірусів SARS і MERS підтверджує, що чоловіки частіше помирали, каже інфекціоніст Медичної школи МакКагаверн Університету Техасу Льюїс Остроскі-Цайхнер.

Зокрема, на це впливає різниця між двома статями у загальному стані здоров'я: за даними журналу Ланцет станом на 2017 рік від серцево-судинних хвороб страждали 2,776 чоловіків і 1,534 жінки зі 100 тисяч насення у світі. Так само, жінки рідше страждали від респіраторних хвороб та інсультів.

Раніше Голос Америки повідомляв, що декілька жінок народили дітей, будучи зараженими, і вірус не передався дитині ані після народження, ані під час годування грудьми. Водночас Центр з контролю й запобігання хворобам США нагадав, що вагітні жінки можуть бути більш вразливими до вірусних респіраторних інфекцій, зокрема COVID-19.

Дивіться також: Які загрози становить коронавірус для американських фермерів. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG