Спеціальні потреби

Федеральний резерв США знижує ставки через коронавірус


Голова Федерального резерву США Джером Пауелл

На тлі побоювань щодо впливу поширення коронавірусу Covid-19 на економіку, Федеральний резерв США провів найбільше незаплановане зниження ставок з 2008 року.

У вівторок Федеральний резерв знизив ставку на половину відсоткового пункту, щоб стимулювати економічне зростання в США.

Американська економіка повною мірою відновиться, коли завершиться спалах поширення вірусу, запевнив ЗМІ голова Федерального резерву Джером Пауелл.

Він однак зауважив, що не знає наскільки довго може тривати економічний ефект від спалаху вірусу. "Не думаю, що хтось знає скільки це триватиме, - сказав Пауелл. – Я знаю, що економіка США потужна і ми перейдемо це і повернемось до потужного зростання і потужного ринку праці".

Президент США Дональд Трамп виступає за зниження ставок для того, щоб сприяти економічному зростанню у США. Він підтримав рішення Федерального резерву, але назвав його недостатнім.

"Федеральний резерв знижує ставки, але має і далі полегшувати умови, щоб відповідати іншим країнам/конкурентам. Для нас правила нерівні. Несправедливі для США. Нарешті прийшов час для Федерального резерву вести вперед. Більше полегшення і зниження!"

Для того, щоб заспокоїти ринки, країни "Великої Сімки" видали заяву про те, що "вони готові вжити всіх заходів, включаючи фіскальні, де це доцільно, для того, щоб допомогти у відповіді на вірус і підтримати економіку".

З подібними заявами країни "Великої Сімки"- США, Японія, Німеччина, Британія Франція, Італія та Канада – виступали і під час інших подій, які дестабілізували фондові ринки, такі як терористичний напад у США 2001 року та фінансова криза 2008 року, пише АР.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Коронавірус продовжує поширюватися світом

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG