Спеціальні потреби

Актуально

Федеральний резерв США знижує ставки через коронавірус

Голова Федерального резерву США Джером Пауелл

На тлі побоювань щодо впливу поширення коронавірусу Covid-19 на економіку, Федеральний резерв США провів найбільше незаплановане зниження ставок з 2008 року.

У вівторок Федеральний резерв знизив ставку на половину відсоткового пункту, щоб стимулювати економічне зростання в США.

Американська економіка повною мірою відновиться, коли завершиться спалах поширення вірусу, запевнив ЗМІ голова Федерального резерву Джером Пауелл.

Він однак зауважив, що не знає наскільки довго може тривати економічний ефект від спалаху вірусу. "Не думаю, що хтось знає скільки це триватиме, - сказав Пауелл. – Я знаю, що економіка США потужна і ми перейдемо це і повернемось до потужного зростання і потужного ринку праці".

Президент США Дональд Трамп виступає за зниження ставок для того, щоб сприяти економічному зростанню у США. Він підтримав рішення Федерального резерву, але назвав його недостатнім.

"Федеральний резерв знижує ставки, але має і далі полегшувати умови, щоб відповідати іншим країнам/конкурентам. Для нас правила нерівні. Несправедливі для США. Нарешті прийшов час для Федерального резерву вести вперед. Більше полегшення і зниження!"

Для того, щоб заспокоїти ринки, країни "Великої Сімки" видали заяву про те, що "вони готові вжити всіх заходів, включаючи фіскальні, де це доцільно, для того, щоб допомогти у відповіді на вірус і підтримати економіку".

З подібними заявами країни "Великої Сімки"- США, Японія, Німеччина, Британія Франція, Італія та Канада – виступали і під час інших подій, які дестабілізували фондові ринки, такі як терористичний напад у США 2001 року та фінансова криза 2008 року, пише АР.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Коронавірус продовжує поширюватися світом

Студія Вашингтон. Коронавірус продовжує поширюватися світом
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG