Спеціальні потреби

Актуально

Кремль на 180 градусів змінив пропаганду про Донбас та Каталонію - DFR

Кремль на 180 градусів змінив своє ставлення до питання подібності між Донбасом і Каталонією після того, як шанси іспанської провінції на отримання незалежності зменшились, про це повідомляє проект з дослідження пропаганди DFR, підтримуваний американським аналітичним центром Atlantic Council.

З поглибленням кризи в Каталонії, прокремлівські та керовані Росією медіа сепаратистів активно порівнювали боротьбу за незалежність Каталонії до керованою Росією боротьбою на Донбасі.

На початку кризи в Іспанії, російські медіа проводили паралелі між Каталонією та ОРДЛО, наполягаючи, що Донбас, немов би, має історію незалежну від України, як і Каталонія від Іспанії. Хоча це твердження справедливе по відношенню до Каталонії – це не так для Сходу України, повідомляють аналітики.

Риторика швидко змінилась в жовтні, коли ймовірність незалежності Каталонії зменшилась. Прокремлівські ЗМІ почали різко протиставляти Каталонію та Донбас, твердячи, що Каталонія, в основному, переймається скороченнями податків і її незалежність, мовляв, є менш легітимною ніж "республік" керованих Росією сепаратистів, для яких боротьба – це питання "виживання", зазначають дослідники.

Так, видання Міністерства оборони Росії "Звєзда" розмістило статтю в якій йшлося про «спеціальні території», до яких автори статті віднесли Донбас та Каталонію, зазначивши, що Донбас, немов би, потерпав від утисків мови, на відміну від Каталонії.

Видання, яке проект "ЄС проти дезінформації" часто визначає як джерело пропаганди та дезінформації topwar.ru говорить що в Криму протестуючими рухало «самозбереження». Ту ж думку просуває і інше прокремлівське джерело - Nwesfront.

Це – лише декілька з посилань на матеріали прокремлівські ЗМІ, наведених DFR, де містяться твердження про утиски мови та культури в Україні, що суперечать фактам.

Однак, тенденція - очевидна: після того, як перспективи незалежності Каталонії зменшились, російська та сепаратистська пропаганда перестала вказувати на спільність Каталонії та Донбасу і почала говорити про різницю.

Керовані Росією сепаратисти користуються з цього зростання пропаганди для того, щоб відновити деякі аргументи, які російські посадовці та керівники сепаратистів використовували на початку протистояння в 2014 році, вказують дослідники.

Дивіться також: Дискусії між істориками - це добре, але не між політиками - Володимир В’ятрович. Відео

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG