Спеціальні потреби

Актуально

Кремль на 180 градусів змінив пропаганду про Донбас та Каталонію - DFR

Кремль на 180 градусів змінив своє ставлення до питання подібності між Донбасом і Каталонією після того, як шанси іспанської провінції на отримання незалежності зменшились, про це повідомляє проект з дослідження пропаганди DFR, підтримуваний американським аналітичним центром Atlantic Council.

З поглибленням кризи в Каталонії, прокремлівські та керовані Росією медіа сепаратистів активно порівнювали боротьбу за незалежність Каталонії до керованою Росією боротьбою на Донбасі.

На початку кризи в Іспанії, російські медіа проводили паралелі між Каталонією та ОРДЛО, наполягаючи, що Донбас, немов би, має історію незалежну від України, як і Каталонія від Іспанії. Хоча це твердження справедливе по відношенню до Каталонії – це не так для Сходу України, повідомляють аналітики.

Риторика швидко змінилась в жовтні, коли ймовірність незалежності Каталонії зменшилась. Прокремлівські ЗМІ почали різко протиставляти Каталонію та Донбас, твердячи, що Каталонія, в основному, переймається скороченнями податків і її незалежність, мовляв, є менш легітимною ніж "республік" керованих Росією сепаратистів, для яких боротьба – це питання "виживання", зазначають дослідники.

Так, видання Міністерства оборони Росії "Звєзда" розмістило статтю в якій йшлося про «спеціальні території», до яких автори статті віднесли Донбас та Каталонію, зазначивши, що Донбас, немов би, потерпав від утисків мови, на відміну від Каталонії.

Видання, яке проект "ЄС проти дезінформації" часто визначає як джерело пропаганди та дезінформації topwar.ru говорить що в Криму протестуючими рухало «самозбереження». Ту ж думку просуває і інше прокремлівське джерело - Nwesfront.

Це – лише декілька з посилань на матеріали прокремлівські ЗМІ, наведених DFR, де містяться твердження про утиски мови та культури в Україні, що суперечать фактам.

Однак, тенденція - очевидна: після того, як перспективи незалежності Каталонії зменшились, російська та сепаратистська пропаганда перестала вказувати на спільність Каталонії та Донбасу і почала говорити про різницю.

Керовані Росією сепаратисти користуються з цього зростання пропаганди для того, щоб відновити деякі аргументи, які російські посадовці та керівники сепаратистів використовували на початку протистояння в 2014 році, вказують дослідники.

Дивіться також: Дискусії між істориками - це добре, але не між політиками - Володимир В’ятрович. Відео

Всі новини дня

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Більше

XS
SM
MD
LG