Спеціальні потреби

Актуально

EUvsDisinfo: Кремль наразі зосередив пропаганду на своїй цілі №1 – Україні

Кремлівська пропаганда проти України активізувалась минулого тижня. Про це пише Проект EU vs Disisnfo, який втілює Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішньополітичної діяльності.

Раніше кремлівські канали в основному зосереджувались на поширенні дезінформації про західні країни: намагаючись "поховати" факти про отруєння Скрипаля, відволікаючи увагу і поширюючи неправдиві новини, або "винаходячи інші біологічні та хімічні атаки, наприклад тут в тут, зазначають дослідники.

Однак, минулого тижня російська дезінформаційна кампанія сфокусувалась на на своїй цілі №1 –Україні. Керовані Кремлем телепередачі активно поширювали пропагандистські повідомлення, відомі з 2014 року, заявляючи, що:

  1. Україна – нацистська країна і нацистська диктатура, якою керують профашистські еліти, а "Слава Україні" є нацистським привітанням.
  2. Україна – частина "Російського миру".
  3. Вона розпочала війну проти власного народу – громадянську війну і Росія не має до цього відношення.
  4. Це не країна, а лише територія.
  5. В Україні немає обраного парламенту.
  6. Лідер кримських татар – Мустафа Джемілєв є терористом, який закликає вбити кримчан.

Всю цю дезінформацію було неодноразово спростовано (спростування подано за посиланнями в тексті - ГА), однак, прокремлівські агенції продовжують її повторювати, знову показуючи, що їх метою не є інформування, а – поширення брехні, дезінформація, поширення ненависті, наголошує EUvsDisinfo.

Проект наводить спростування цієї дезінформації під кожною з новин і наголошує на загальній стратегії, що стоїть за цими підробками.

Шизофашизм був одним з численних суперечностей, що постали навесні 2014 року
Тімоті Снайдер

Як писав Тімоті Снайдер в кризі "Дорога до несвободи: Росія, Європа, Америка", положення про те, що Україна – не є країною поширював фашистський філософ Іван Ільїн в першій половині 20 століття і пізніше повторював російський провід. На 2014 рік, слово "фашист" використовувалось як синонім до "українці, які протистоять російському вторгненню" (Глава 4)

"Шизофашизм був одним з численних суперечностей, що постали навесні 2014 року. Згідно до російської пропаганди, українська держава – репресивна, але її не існує, росіян примушують говорити українською, але такої мови не існує", - пише Снайдер.

Заяви про те, що "країна XY – більше не держава" не є новими в арсеналі Кремля. В ноті уряду СРСР до польського посла, iміністр закордонних справ Молотов виправдовував радянське вторгнення до Польщі, заявляючи, що "Польська держава перестала існувати".

Дивіться також: Турецькі медіа оприлюднили аудіо, яке є "записом вбивства" дописувача Washington Post Джамала Хашогі

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG