Спеціальні потреби

Актуально

В Україні набирають обертів розслідування щодо Петра Порошенка

Колишньому главі держави закидають, зокрема наказ про перехід українських кораблів через Керченську протоку.

Ранок 19 листопада. До Головної військової прокуратури викликали п’ятого президента України: свідчити у справі про події в Іловайську 2014 року.

Журналісти чекали даремно, Петро Порошенко не прийшов.

Історія із переслідуванням екс-президента розпочалася з приходом до влади команди Зеленського. Сьогодні йдеться вже про 13 проваджень, в яких згадується прізвище Порошенка. Список цих справ опублікувало ДБР. Там – і захоплення державної влади, і ухилення від сплати податків, і затримання Саакашвілі…

Але головна справа, та, з якої все почалося, кажуть адвокати, стосується наказу Порошенка українським військовим морякам провести кораблі через Керченську протоку. Мовляв, таким чином глава держави навмисно провокував загострення конфлікту з Росією, щоб відтермінувати президентські вибори.

Ігор Головань
Ігор Головань

«Все почалося із заяви [Андрія] Портнова у справі моряків», – сказав «Голосу Америки» адвокат Петра Порошенка Ігор Головань.

За його словами, «ДБР своїми так званими слідчими діями хоче поставити під сумнів законність дій українського керівництва, законність дій українських моряків. А також підтвердити російську позицію, що це начебто була українська провокація, начебто було перевищення повноважень. Усі інші заяви – це просто димова завіса, яка маскує основну мету».

Адвокати Порошенка заявляють – їхній підзахисний і надалі не ходитиме на допити, якщо його, як цього разу, викличуть не в законний спосіб, а через Фейсбук. Вони також називають усі розпочаті провадження абсурдними.

Проект подання про зняття депутатської недоторканності з Порошенка вже готовий


Новий поворот у справі екс-президента намітився цього тижня. Державне бюро розслідувань спрямувало до Генеральної прокуратури повідомлення про підозру. Проект подання про зняття депутатської недоторканності з Порошенка вже готовий.

У Верховній Раді розмірковують над тим, як голосуватимуть, якщо таки отримають це подання.

Ось що сказав «Голосу Америки» перший віце-спікер Руслан Стефанчук:

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук

“У фракції Слуга народу буде вільне голосування. Окрім цього, ми будемо дивитися на ті матеріали, які надійдуть. Я як юрист буду покладатися тільки на своє розуміння юридичного аналізу цих справ”.

А тим часом експерти вказують на політичну складову переслідування екс-президента. І на те, що звинувачення проти Порошенка підозріло вкладаються в русло кремлівських вимог до України.

Олексій Гарань
Олексій Гарань

“Складається враження, що основний удар наноситься саме по Порошенку. Мені здається, що це не випадково», - сказав «Голосу Америки» професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

Якщо послухати президента Зеленського, то у нього головний ворог не Путін, а саме Порошенко


За словами Гараня, «Якщо послухати президента Зеленського, то у нього головний ворог не Путін, а саме Порошенко. Мовляв, зараз є політична воля досягти миру, а раніше у попередньої влади такого не було. Це неправда. Це просто перенесення відповідальності з Путіна на українську владу».

А голова дипломатичного представництва США в Україні Вільям Тейлор напередодні зробив заяву зі словами підтримки Порошенкові. За конфлікт однозначно відповідає Росія, а не колишній президент, наголосив Тейлор.

«Голос Америки» звернувся по коментарі щодо кримінального переслідування Петра Порошенка до Генпрокуратури та ДБР, але відповіді поки що нема.

Дивіться також: Нафтогаз vs Газпром: американські експерти прокоментували нові умови Кремля Києву.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG