Спеціальні потреби

Кучма заговорив про співпрацю Мельниченка з російськими спецслужбами


Екс-президент України Леонід Кучма

Перед черговим допитом у Генеральній прокуратурі екс-президент Леонід Кучма натякнув на причетність до організації прослуховування його кабінету російських спецслужб. Він зазначив:

«Мельниченко сам заявляв про те, що він співпрацює з усіма спецслужбами світу, це ж його інтерв’ю, це не я вигадав, це треба в нього запитати. Я думаю, у тому числі, які відносини з російськими спецслужбами – це теж незабаром стане ясно, тому що Росія передала ще при мені всі матеріали про ті зустрічі, що були з Мельниченка, це відомо, вони знаходяться в СБУ – матеріали, і плівки, і решта всього».

Про слід спецслужб заявив також і екс-глава СБУ Ігор Смєшко. Він є свідком у справі Ґонґадзе, і сьогодні сказав, що «плівки Мельниченка» не могли бути зроблені однією людиною. Він назвав Мельниченка державним злочинцем, який «під час запису в першому кабінеті держави записував відомості, які становлять державну таємницю, потім тривалий час ця інформація потрапляла до закордонних спеціальних служб та іноземних громадян і використовувалась виключно задля шкоди і суттєвих втрат оборони і безпеки України».

Леонід Кучма отримав підтримку і від свого наступника – Віктора Ющенка, який не виключив, що справа проти Кучми була порушена з метою поставити в залежність деяких політиків та олігархів.

«Логічно, що йому нічого не загрожує, як послухати юристів… Показати в черговий раз залежність фігурантів, починаючи від олігархів, по відношенню до чинної влади, ця справа – це хороша нагода, це гарна нагода скоротити поводок для деяких політиків, щоб вони стали більш зручними для влади», – сказав Ющенко.

Віктор Ющенко також підтвердив, що міг мати розмови з Леонідом Кучмою, які зафіксовані на плівках Мельниченка. У той же час він категорично заперечив зустріч та обговорення справ із покійним Юрієм Кравченком.

Натомість українські журналісти, зокрема Ігор Слісаренко зауважив, що публічно Ющенко перебував на публіці разом із Кравченком і називав його людиною «офіцерської честі».

Саме смерть Кравченка та його роль у справі закликає розслідувати і правозахисник Олексій Подольський, який також був потерпілим від діяльності каральної системи МВС за часів Леоніда Кучми. У статті для УНІАН він зазначив:

«Я знаю, що Кравченка вбили. А якщо його вбили, то замовниками вбивства були ті самі, хто гасив справу Ґонґадзе. Крім того, зрозуміло, що висновки про самогубство та фальшування слідства були б неможливі без дуже серйозної політичної підтримки. Тому в третьому пункті своєї заяви я вказав не лише на необхідність порушення справи щодо вбивства Кравченка, а щодо фальсифікації самогубства. А тут уже задіяні такі особи, як пан Ющенко, без якого неможливо було прибрати з матеріалів справи експертизу міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука, який виключав версію самогубства».

Всі ці резонансні заяви з’явилися після того, як Генеральна прокуратура порушила справу проти Леоніда Кучми щодо його причетності за звинуваченням у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що привело до вбивства журналіста Ґеорґія Ґонгадзе.

XS
SM
MD
LG