Спеціальні потреби

Актуально

Українська емігрантка допомагає кухарям-початківцям у розвитку кухонь на колесах

Кухні на колесах – популярний тренд в американських містах. Проте провадити такий бізнес нелегко, якщо нема відповідного місця для кулінарних експериментів, миття посуду і зберігання продуктів.

Белла Каракіс, що емігрувала з Одеси в 9-річному віці, сама зіткнулася з такою проблемою, коли створила авто-кухню за 65 км від американської столиці. Тоді вона, юрист за професією, вирішила започаткувати власну кухню-інкубатор, де б за абонентську плату надавалися кухонне знаряддя, поради від досвідчених кулінарів, допомога в менеджменті та маркетингу.

Аліна Голіната-Слота: Якою була початкова мета ChefScape, і чи відчуваєте Ви, що заклад служить цій меті?

Белла Каракіс: Ми надаємо талановитим кухарям, що тільки починають свою комерційну діяльність, підтримку, якої вони так потребують. Працюємо над різними напрямками: допомагаємо кожному новому члену з документацією, яка вимагається Міністерством охорони здоров'я для отримання дозволів, підтримуємо на етапах перевірок, допомагаємо їм продавати свої послуги і продукти, надаємо додаткові можливості для доходів, підказуємо, як розвинути бізнес-план і забезпечити собі фінансування.

Щомісяця ми організовуємо для членів ChefScape заходи, на яких вони можуть продемонструвати власну продукцію. Ці події проводяться в пивоварнях, винарнях та інших місцях. Завдяки цьому про підприємців дізнається більше людей.

Американка українського походження допомагає кухарям-початківцям у розвитку авто-кухонь. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

А. Г.-С.: Чому так важко утримувати ресторан, кафе або пекарню?

Б. К.: Для того, щоб ваш ресторан або інший бізнес, пов'язаний із харчуванням, процвітав, важливо мати хороших менеджерів, які здійснюватимуть нагляд за щільним робочим бюджетом, навчатимуть і стимулюватимуть працівників. Дуже важливо, щоб вони визнавали важливість того, що потрібно мати маркетинговий бюджет, здібну маркетингову команду, яка запускатиме сильне і послідовне рекламне повідомлення до громадськості, та, нарешті, сильний і добре захищений бренд.

Безліч дрібних сімейних закладів настільки зосереджені на скороченні витрат, що за деталями вони втрачають з поля зору більшу картину, таким чином запрограмовуючи себе на невдачу. Їхній бюджет стає незахищеним, не вистачає кваліфікованого персоналу, немає маркетингових зусиль і бренду.

Кухня спільного користування ChefScape
Кухня спільного користування ChefScape

А. Г.-С.: Людям зазвичай подобається ознайомлюватися з національними кухнями, і в США є ресторани зі всього світу. Як Ви думаєте, чому, незважаючи на нашу велику діаспору, у Сполучених Штатах є лише декілька українських ресторанів?

Б. К.: Я багато розмірковувала над цим. На мою думку, є цілий ряд проблем, які заважають українській кухні завоювати гідне місце на ринку, починаючи з типових дилем малого бізнесу – і закінчуючи більш специфічними, притаманними саме для українських підприємців харчової промисловості.

Однією з унікальних причин є бажання асимілювати різні страви в традиційному українському ресторані, які б приваблювали клієнтів, як правило, українських, що самі швидко асимілюються. Тобто ці заклади пропонують широкий вибір страв, які не є власне українськими. Наприклад, на бенкетах серед типових українських страв часто можна побачити суші. Це розбавляє те, що за інших обставин могло б бути традиційною українською кухнею.

Здається, ми ухиляємось від традиційної української їжі, шукаючи високих емоцій в інших місцях, у той час, як ми повинні концентруватися на створенні смачної традиційної української кухні. Я також думаю, що багато традиційних вітчизняних рецептів було просто забуто, і тому вони ніколи не з'являються в меню.

Белла Каракіс, співвласниця ChefScape
Белла Каракіс, співвласниця ChefScape

А. Г.-С.: Як Ви думаєте, чи могла б українська кухня бути популярнішою серед американців, якщо б вона була більш поширеною?

Б. К.: Я думаю, що при правильному інформуванні / маркетингу та за наявності шеф-кухаря високого рівня, який здатен продемонструвати українські страви на найвищому рівні і в чудовій обстановці – так, українська кухня могла б набути популярності серед американців!

Церемонія відкриття ChefScape
Церемонія відкриття ChefScape

А. Г.-С.: Як розвиток Інтернету та розумний маркетинг може допомогти тим, хто зайнятий у ресторанному бізнесі?

Б. К.: Їжа є особливо емоційною темою і може бути подана дуже привабливо, якщо використати правильну комунікацію, як візуальну, так і письмову. Інтернет дає тим, хто задіяний у харчовій промисловості, неймовірний інструмент для передання рекламного повідомлення – як словами, так і картинами. Але ця індустрія є також дуже вимогливою – або ви пропонуєте якісний продукт, або ризикуєте втратити свою репутацію. І щодо репутації: бренд-маркетинг є надзвичайно важливим, і Інтернет надає унікальний канал для побудови розумного та сильного бренду.

Дивіться також: Важка праця та наполегливість: шлях одних українців до американської мрії

Важка праця та наполегливість: Справжній шлях одних українців до американської мрії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Всі новини дня

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Чи вдасться Росії втягнути Білорусь у війну? Оглядачі реагують на ракетні обстріли України

Архівне фото: Путін та Лукашенко в Москві, лютий 2022 року

25 червня з шести бомбардувальників в повітряному просторі Білорусі, Росія випустила 12 ракет по Україні, повідомляє українська військова розвідка. В розвідці вважають - мета ударів - затягнути Білорусь у війну.

The New York Times вказує - запуск ракет з білоруського повітряного простору відбувся за лічені години до зустрічі російського президента Путіна з лідером Білорусі Лукашенком.

Білоруський опозиціонер Франак Вячорка зауважив - якщо інформація про ракетні удари підтвердиться, то такі удари продемонструють, що Росія контролює територію Білорусі. Удари прагнуть спровокувати Україну до контратаки в Білорусі, щоб залучити білорусів до війни. "Білоруське військо відмовляється воювати проти України", - написав політик у Twitter.

В NYT наводять думки західних та українських оглядачів, які вважають пряму участь Білорусі у війні не вирогідною, бо це може спровокувати внутрішні конфлікти в Білорусі.

А от новини "Вишеградської четвірки" радять не забувати про роль Лукашенка у нападах Росії проти України.

"Війна має завершитись не лише військовою поразкою Росії, але і зміною режиму Білорусі", - йдеться в дописі групи у Twitter.

Оглядачі групи вказують - поки Лукашенко при владі, залишається загроза нападів на країни Балтії та Польщу з території Білорусі, зокрема йдеться про загрозу об'єднання сил Білорусі та Калінінградської області Росії для можливого нападу на Сувальський коридор.

"Прямо із путінських сценаріїв стосовно Чечні". Так відреагував британський аналітик Семуель Рамані на повідомлення про напади а також про підготовки Росією терористичних нападів в білоруському Мазирі, щоб затягнути Білорусь.у війну.

Росія прагне переконати Білорусь вступити у війну, бо російські війська потерпають від значних втрат, вказує в коментарі Express UK аналітик Марк Войджер. В липні заплановані білоруські військові навчання і "вони викликають занепокоєння, адже, на жаль, Росія та її союзники постійно використовували військові навчання, щоб замаскувати свої агресивні дії".

Більше

XS
SM
MD
LG