Спеціальні потреби

Актуально

Українська емігрантка допомагає кухарям-початківцям у розвитку кухонь на колесах

Кухні на колесах – популярний тренд в американських містах. Проте провадити такий бізнес нелегко, якщо нема відповідного місця для кулінарних експериментів, миття посуду і зберігання продуктів.

Белла Каракіс, що емігрувала з Одеси в 9-річному віці, сама зіткнулася з такою проблемою, коли створила авто-кухню за 65 км від американської столиці. Тоді вона, юрист за професією, вирішила започаткувати власну кухню-інкубатор, де б за абонентську плату надавалися кухонне знаряддя, поради від досвідчених кулінарів, допомога в менеджменті та маркетингу.

Аліна Голіната-Слота: Якою була початкова мета ChefScape, і чи відчуваєте Ви, що заклад служить цій меті?

Белла Каракіс: Ми надаємо талановитим кухарям, що тільки починають свою комерційну діяльність, підтримку, якої вони так потребують. Працюємо над різними напрямками: допомагаємо кожному новому члену з документацією, яка вимагається Міністерством охорони здоров'я для отримання дозволів, підтримуємо на етапах перевірок, допомагаємо їм продавати свої послуги і продукти, надаємо додаткові можливості для доходів, підказуємо, як розвинути бізнес-план і забезпечити собі фінансування.

Щомісяця ми організовуємо для членів ChefScape заходи, на яких вони можуть продемонструвати власну продукцію. Ці події проводяться в пивоварнях, винарнях та інших місцях. Завдяки цьому про підприємців дізнається більше людей.

Американка українського походження допомагає кухарям-початківцям у розвитку авто-кухонь. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

А. Г.-С.: Чому так важко утримувати ресторан, кафе або пекарню?

Б. К.: Для того, щоб ваш ресторан або інший бізнес, пов'язаний із харчуванням, процвітав, важливо мати хороших менеджерів, які здійснюватимуть нагляд за щільним робочим бюджетом, навчатимуть і стимулюватимуть працівників. Дуже важливо, щоб вони визнавали важливість того, що потрібно мати маркетинговий бюджет, здібну маркетингову команду, яка запускатиме сильне і послідовне рекламне повідомлення до громадськості, та, нарешті, сильний і добре захищений бренд.

Безліч дрібних сімейних закладів настільки зосереджені на скороченні витрат, що за деталями вони втрачають з поля зору більшу картину, таким чином запрограмовуючи себе на невдачу. Їхній бюджет стає незахищеним, не вистачає кваліфікованого персоналу, немає маркетингових зусиль і бренду.

Кухня спільного користування ChefScape
Кухня спільного користування ChefScape

А. Г.-С.: Людям зазвичай подобається ознайомлюватися з національними кухнями, і в США є ресторани зі всього світу. Як Ви думаєте, чому, незважаючи на нашу велику діаспору, у Сполучених Штатах є лише декілька українських ресторанів?

Б. К.: Я багато розмірковувала над цим. На мою думку, є цілий ряд проблем, які заважають українській кухні завоювати гідне місце на ринку, починаючи з типових дилем малого бізнесу – і закінчуючи більш специфічними, притаманними саме для українських підприємців харчової промисловості.

Однією з унікальних причин є бажання асимілювати різні страви в традиційному українському ресторані, які б приваблювали клієнтів, як правило, українських, що самі швидко асимілюються. Тобто ці заклади пропонують широкий вибір страв, які не є власне українськими. Наприклад, на бенкетах серед типових українських страв часто можна побачити суші. Це розбавляє те, що за інших обставин могло б бути традиційною українською кухнею.

Здається, ми ухиляємось від традиційної української їжі, шукаючи високих емоцій в інших місцях, у той час, як ми повинні концентруватися на створенні смачної традиційної української кухні. Я також думаю, що багато традиційних вітчизняних рецептів було просто забуто, і тому вони ніколи не з'являються в меню.

Белла Каракіс, співвласниця ChefScape
Белла Каракіс, співвласниця ChefScape

А. Г.-С.: Як Ви думаєте, чи могла б українська кухня бути популярнішою серед американців, якщо б вона була більш поширеною?

Б. К.: Я думаю, що при правильному інформуванні / маркетингу та за наявності шеф-кухаря високого рівня, який здатен продемонструвати українські страви на найвищому рівні і в чудовій обстановці – так, українська кухня могла б набути популярності серед американців!

Церемонія відкриття ChefScape
Церемонія відкриття ChefScape

А. Г.-С.: Як розвиток Інтернету та розумний маркетинг може допомогти тим, хто зайнятий у ресторанному бізнесі?

Б. К.: Їжа є особливо емоційною темою і може бути подана дуже привабливо, якщо використати правильну комунікацію, як візуальну, так і письмову. Інтернет дає тим, хто задіяний у харчовій промисловості, неймовірний інструмент для передання рекламного повідомлення – як словами, так і картинами. Але ця індустрія є також дуже вимогливою – або ви пропонуєте якісний продукт, або ризикуєте втратити свою репутацію. І щодо репутації: бренд-маркетинг є надзвичайно важливим, і Інтернет надає унікальний канал для побудови розумного та сильного бренду.

Дивіться також: Важка праця та наполегливість: шлях одних українців до американської мрії

Важка праця та наполегливість: Справжній шлях одних українців до американської мрії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Всі новини дня

Без жодних "але" та "якщо" - Урсула фон де Ляєн заявила про підтримку України перед самітом

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Архівне фото

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про беззастережну підтримку України з боку Європи. Заява прозвучала перед самітом ЄС- Україна, що відбудеться 3 лютого.

Україна має перемогти, адже вона захищає європейські цінності, сказала політик у виступі в Дюссельдорфі на засіданні Християнсько-демократичної партії.

"Ми підтримуємо Україну без жодних "якщо" та "але". Україна бореться за наші спільні цінності, бореться за повагу до міжнародного права та принципи демократії і тому Україна має перемогти в цій війні", - сказала політик.

Основною темою саміту стане підтримка України у війні а також реформи на шляху до Європейського Союзу.

В статті використано матеріали AFP, Reuters.

Міжнародні експерти: постачання винищувачів в Україну - це питання часу 

"Постачання тепер літаків-винищувачів в Україну - це питання часу", - пишуть експерти. Photo by AIR SELF-DEFENSE FORCE VIA JIJI / AFP

Впродовж 11 місяців від повномасштабного вторгнення якщо Україна просила про якусь зброю у США та союзників, через деякий час вона її отримувала, зокрема і ракетну артилерію, і потужні системи протиповітряної оборони, і бойові броньовані машини, і навіть танки. То ж постачання тепер літаків-винищувачів в Україну - це питання часу, про це йдеться у статті видання Business Insider “Україна отримала танки, і тепер приглядається до літаків”.

Зокрема, в інтерв'ю виданню колишній посол Франції у США та в ООН Жерар Аро розповідає про високу ймовірність отримання Україною західних літаків. Він описує безпекову допомогу для України в час цієї війни як “подавання їжі”: Україна отримує її порціями, крок за кроком.

"Кожні три місяці точаться дебати щодо нового типу зброї. Тепер говорили про танки. Можу посперечатися, що в наступні три місяці це будуть літаки", - розповів дипломат виданню.

“Кожного разу ми сваримося і сваримося”, але врешті-решт країни дають зелене світло військовій техніці, додав він.

У США офіційно заявляють, що безпекова допомога українським Збройним силам, як правило, зосереджена на поточних потребах на полі бою. При цьому, як нещодавно заявив речник Пентагону генерал Пет Райдер, хоча Вашингтон продовжує оцінювати «термінові» потреби українців на полі бою, також проводяться обговорення, що потрібно Києву в «середній та довгостроковій перспективах». Про літаки для України США поки не анонсували, і невідомо, чи це рішення взагалі буде ухвалене.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц напередодні під час виступу у Бундестазі заявив, що не планує відправляти винищувачі в Україну. «Я ще з самого початку дав зрозуміти, що ми не говоримо про бойову авіацію, і я повторюю це саме тут», - про заяву канцлера Шольца нагадує видання Al Jazeera у статті “Після танків Україна приглядається до винищувачів: Це те, що ми хочемо”.

Україна просить міжнародних союзників надати Києву одні з найкращих американських винищувачів F15 та F16.

Журналісти Business Insider опитали експертів, який із західних літаків міг би бути найкращим в умовах війни в Україні. Недооціненим експерти назвали літак Gripen виробництва Швеції, мовляв, він значно дешевший і простіший в експлуатації, порівняно з американськими аналогами.

Також непоганим варіантом для України називають американський військовий літак A-10 Warthog - він повільніший за F16, але дуже потужний. В американській армії ці літаки називають “вбивцями танків”.

Британська газета The Guardian у статті “Україна просить винищувачі після німецької пропозиції танків Леопард” посилається на заяву уряду Нідерландів, мовляв, вони розглядають можливість передачі Києву деяких зі своїх 50 літаків у координації з союзниками.

Минулого тижня міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хьокстра заявив, що Нідерланди розглядатимуть будь-які запити України щодо винищувачів F16 американського виробництва. За його словами, "немає табу" на військову допомогу, пише видання Newsweek.

У статті “Літаки для України: Київ тисне, щоб Захід подолав останню заборону” Newsweek також цитує посла США в ОБСЄ Майкла Карпентера, що Вашингтон підтримає будь-яку європейську країну, яка матиме бажання відправити свої літаки американського виробництва в Україну.

Рішенням щодо танків країни Заходи показали «справжню зміну апетиту до політичного ризику» у питанні винищувачів, коментує виданню експерт Королівського інституту в Лондоні Джастін Бронк.

«Існує відносно обмежене вікно десь впродовж наступних шести місяців або близько того, щоб Україна могла потенційно отримати вирішальні територіальні здобутки перед новою великою хвилею російської мобілізації», – цитує Бронка видання Newsweek.

"Немає сценарію, за яким потреба (в літаках - ред.) повністю зникне, навіть якщо Україна переможе цього року, - аналізує експерт. - Це не про те, чи постачаємо ми важке озброєння, як-от танки та потенційно винищувачі, а більше питання про те, коли ми це зробимо. Відтак є вагомі аргументи, щоб сказати: ви повинні зробити це зараз», - продовжує Бронк.

Якщо Україна отримає американські літаки, вони можуть стати вирішальними на полі бою, як в оборонних, так і в наступальних операціях, які Києву доведеться проводити для звільнення територій, вважає генерал-лейтенант ВПС США у відставці, а нині - декан Інституту Мітчела з аерокосмічних досліджень Дейвид Дептула.

“Повітряна сила забезпечує переваги над бронетехнікою, артилерією та піхотою у таких характеристиках як швидкість, дальність, гнучкість, перспектива, маневровість, мобільність і смертоносність, - цитує генерала Дептулу Newsweek. - Хоча сухопутні сили, безумовно, необхідні, «комбіноване військо» не ефективне без авіації”.

“Якщо Україна не придбає заміну винищувачів західного походження в найближчі місяці, вона втратить здатність захищати свій повітряний простір і підтримувати свої наземні сили, а без контролю свого неба вони програють”, - зазначив генерал-лейтенант ВПС США у відставці Дейвид Дептула.

25 січня під час свого вечірнього звернення президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність отримати західну військову авіацію. "Ми маємо вийти на постачання літаків для України. І це мрія. І це завдання. Важливе завдання для всіх нас", - сказав президент. За словами президента Зеленського, це питання він обговорював із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Північна Корея різко відреагувала на рішення США надати танки Україні

Танк M1A2 Abrams. Архівне фото.

СЕУЛ, 28 січня (Reuters) – Північна Корея в суботу засудила рішення США надати Україні бойові танки, стверджуючи, що Вашингтон «продовжує перетинати червону лінію», щоб отримати гегемонію через проксі-війну, повідомили державні ЗМІ KCNA.

Сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, Кім Йо Чен, зробила зауваження в заяві, оприлюдненій KCNA, заявивши, що Північна Корея «стоятиме в одному окопі» з Росією проти Сполучених Штатів.

Сполучені Штати заявили цього тижня, що поставлять Україні 31 найсучасніший бойовий танк після того, як Німеччина зробила подібну заяву. Це скасувало табу на підтримку Заходом боротьби України проти російського вторгнення шляхом надання зброї, яка має переважно наступальне призначення.

"Я висловлюю серйозну стурбованість щодо ескалації воєнної ситуації з боку США, через надання Україні військової техніки для наземного наступу", - сказав Кім Йо Чен у заяві.

Сполучені Штати та західні країни «не мають ані права, ані виправдання для наклепу на використання суверенними державами права на самооборону».

Минулого року Північна Корея, яка має ядерну зброю, запустила безпрецедентну кількість ракет, у тому числі міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), здатних досягти материкової частини США. Офіційні особи США та Південної Кореї також попередили, що Північна Корея може готуватися до першого з 2017 року випробування ядерного пристрою.

Українсько-польську драму "Щедрик" презентують для американських глядачів. Інтерв’ю

Українсько-польську драму "Щедрик" презентують для американських глядачів. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:07 0:00

Українсько-польську драму "Щедрик" в ці дні презентують для американських глядачів. Фільм розповідає історію трьох родин різної національності – українців, поляків та євреїв, – які мешкають в Івано-Франківську.

Що американські законодавці говорять про розвиток підтримки України у найближчому майбутньому? Відео

Однією з найбільших новин цього тижня стало оголошення про передачу Україні західних танків, зокрема американських Абрамс, які називають найсучаснішими у світі.

Більше

XS
SM
MD
LG