Спеціальні потреби

Актуально

Американське мовлення в Україні є критично важливим – Курт Волкер

Курт Волкер

«Ми хочемо, щоб людям на Донбасі було легше жити. Про них не забули»

16 серпня минає 65 років зі створення Української редакції Радіо Свобода. Напередодні річниці спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер дав інтерв’ю редакції. Він оцінив, зокрема, інформаційні виклики в Україні та на окупованих теренах. Американський дипломат вважає, що мовлення проектів, які підтримує Конгрес США, таких як Радіо Свобода і Голос Америки, і далі є критично важливим для інформування українців.

– Наскільки серйозну проблему, на ваш погляд, створює російська пропаганда на Донбасі та в Криму? Наскільки це заважає процесу повернення не тільки цих територій, але і людей?

Росія постійно заперечує, що вона безпосередньо бере участь у боях на Донбасі

– Ви порушили дуже важливу тему; це важливо, враховуючи те, що Росія намагається вносити плутанину і заперечувати те, що вона робить. А це ускладнює зусилля, потрібні, щоб вирішити проблему. Ось, наприклад, Росія постійно заперечує, що вона безпосередньо бере участь у боях на Донбасі. Мовляв, це якісь «волонтери», «хтось там у відпустці», «це конфлікт між місцевими», «внутрішній конфлікт в Україні». І таким чином вони заперечують власну відповідальність. І якщо цей меседж ретранслюється, міжнародному співтовариству значно складніше наполягати на тому, щоб Росія виконувала свої зобов’язання за Мінськими угодами.

Це Росія керує військовими формуваннями (на Донбасі), це вона надсилає кадрових військових та фінансує збройні формування

Тому дуже важливо, щоб засоби масової інформації – такі як Радіо Свобода; щоб уряди – німецький, французький, американський… щоб будь-хто, хто це коментує – відкидали ці твердження і чітко говорили про те, що насправді відбувається. Це Росія керує військовими формуваннями (на Донбасі – ред.), це вона надсилає кадрових військових та фінансує збройні формування; це вона надсилає контрактників через фірму у Санкт-Петербурзі, платить за роботу місцевих органів.

Росія надає своїх розвідників та керує своїми ставлениками. Тому це аж ніяк не «внутрішній конфлікт через сепаратизм». Це Росія, яка все це робить. І, думаю, правильне сприйняття і розуміння цього широкою громадськістю є надзвичайно важливим – якщо ми насправді налаштовані вирішити проблему так, як це має бути зроблено.

– Якщо говорити про сучасні медіа в Україні, то наскільки вони, на ваш погляд, є незалежними? Існує думка, що це зовсім не так.

– Це не просто думка. Це доведений факт – більшість телевізійних станцій, та й взагалі медіа, контролюються так чи інакше тим чи іншим олігархом або бізнесменом. Вони не згодні між собою. Хтось більше проросійський, хтось більш проукраїнськи налаштований; у когось є своя точка зору, але всі дивляться на події під тим чи іншим кутом. Тут я маю сказати, що це властиво не тільки для України.

Подивіться в США на Fox News та CNN. В обох є фінансові інтереси, які стоять за ними. І вони мають різні точки зору. Та ж MSNBC, інші… Ось таке медійне середовище. Це є в Німеччині, в Італії прем’єр-міністр Берлусконі був одночасно і прем’єр-міністром, і власником усіх основних телевізійних станцій. Тобто, це не є унікальним українським феноменом.

Але що важливо – це медіа-середовище повинно бути різноманітним, воно потребує так багато свободи та незалежності, як тільки можливо. Повинні існувати стандарти журналістики і їх мають дотримуватися – через вимоги прозорості, через вимоги до відповідальності (ЗМІ – ред.) І треба людей навчати. Вони мають знати – якщо дивляться цей конкретний канал, то отримають проросійську точку зору на події; якщо увімкнули цей канал – то почують точку розу конкретного олігарха. І освічена громадськість має розуміти, як саме поводяться медіа.

– За цих умов залежності ЗМІ, наскільки важлива робота Радіо Свобода та мовлення на окуповані території?

Якщо ви живете на Донбасі чи в Криму, то не маєте доступу навіть до цього «шаленого», контрольованого олігархами українського медіа-простору

– Це дуже важливо, оскільки, якщо ви живете на Донбасі чи в Криму, то не маєте доступу навіть до цього «шаленого», контрольованого олігархами українського медіа-простору. Ви дійсно отримуєте лише російську пропаганду. То ж у вас немає чіткого розуміння, як цей конфлікт бачать ззовні. Якою є підтримка людей на цих окупованих територіях. Якою є підтримка щодо відновлення суверенітету України – одностайна підтримка в усьому світі. Що роблять українці, намагаючись «зшити» країну, що роблять для розвитку, реформування, для особистої свободи і свободи слова, для економіки, для пенсій… Все це сприймають через російські маніпуляції, які виставляють Україну «дияволом», «фашистами», кажуть про «агресивність» та «насильство». А Росію представляють як рятівника, що, звісно ж, є протилежним тому, що відбувається насправді. Тому цим людям потрібен доступ до реальної інформації, щоб мати уявлення про те, що відбувається.

– У Конгресі США час від часу виникають дискусії, мовляв, треба скоротити бюджети на іномовлення. Що ви про це думаєте?

І Радіо Свобода, і Голос Америки, і Радіо Вільна Азія виконують поважну роботу. Думаю, ми можемо краще фінансувати ці організації

– Я з цим не згоден. Я вважаю, що американське теле- і радіомовлення є надзвичайно важливим. І щиро вірю, що ми ще краще це можемо робити. І Радіо Свобода, і Голос Америки, і Радіо Вільна Азія виконують поважну роботу. Думаю, ми можемо краще фінансувати ці організації. Роботу можна вдосконалити, але це факт – американське мовлення є критично важливим. Воно надає незалежну інформацію. Воно надає достовірні дані людям, які не можуть знайти їх іншим чином. І я думаю, це дуже важливо – говоримо ми про Україну, чи про Балкани, чи про Афганістан або Ірак. Куба, Східна Азія… Знаєте, я думаю, що скрізь наше мовлення й далі відіграє важливу роль.

– Але в той же час Росія звинувачує Радіо Свобода, Голос Америки, «Настоящее время» у наступі на її інтереси, називає «іноземними агентами». Що можна на це відповісти?

– Гарне питання! Звичайно, Росія саме так і каже – оскільки сама це робить, використовує власне мовлення для розповсюдження російської пропаганди, неправдивої інформації, фейкових новин та всього іншого. Це те, що вони роблять. І водночас – звинувачують у цьому Радіо Свобода, Голос Америки та інших. Але ці організації зовсім не так працюють!

Звісно ж, є різні підходи у кожному випадку, але візьмемо, наприклад, Радіо Свобода. Воно залучає місцевих журналістів, які розуміються на справі, дає їм майданчик, щоб розповісти про те, що відбувається в їхніх власних країнах. Надає платформу, завдяки якій ці меседжі, ці погляди місцевих журналістів, отримує ширша аудиторія. Голос Америки розповідає про те, що відбувається у самих Сполучених Штатах. Про американську політику, взаємодію США із тою країною, на яку здійснюється мовлення. Тому що це дуже часто не потрапляє у великі ЗМІ, але це інформація, в якій зацікавлена громадськість у цих країнах. Але вони – як журналісти – працюють незалежно. Вони мають незалежних редакторів. Їм заборонено здійснювати мовлення у США або спрямовувати ці меседжі на американську аудиторію. Це все для того, аби світ отримував достовірну інформацію. І ніяк не інакше.​

– А який головний меседж Радіо Свобода, на вашу думку, має нести для тих, хто нас слухає-дивиться-читає на Донбасі?

Не думаю, що те, що Росія робить в Україні, окуповуючи території, відповідає російським інтересам. Насправді це завдало шкоди Росії і допомогло згуртувати Україну як державу

– Найголовніше – що вони не забуті. Що і люди в США та Європі, і Україна дбають про них. Що ми вражені і цим конфліктом, і війною, яка триває п’ять років. Що ми хочемо, щоб їм стало легше жити. Ми би так хотіли бачити момент, коли вони налагодять нормальне життя. Цей конфлікт приніс таку шкоду… Ви ж знаєте – загинуло понад 10 тисяч людей, конфлікт змінив життя кількох мільйонів людей… Це трагедія – і вони не забуті! Ми щиро хочемо, щоб було знайдено рішення. Росія продовжує залишатися головним рушієм цього конфлікту, вона керує військовими силами, розвідкою, економікою. Здійснює контроль за місцевими структурами. І якщо Росія лише погодиться, щоб територіальна цілісність України була відновлена – був би мир. Була б можливість відновити економіку. Було б об’єднання сімей. Було б усе, що ми хочемо бачити, щоб повернути нормальне життя.

Я сподіваюся, що зрештою Росія це зробить. Не думаю, що те, що Росія робить в Україні, окуповуючи ці території, хоч якось відповідає російським інтересам. Як на мене, насправді це завдало шкоди Росії і допомогло згуртувати Україну як державу. Національна ідентичність в України сильніша, ніж будь-коли; прозахідна, проєвропейська, пронатовська ідентичність в Україні теж сильніша, ніж будь-коли. І тому я не думаю, що те, що Росія робить, їй допомагає. І в будь-якому випадку – сподіваюсь – вони врешті зупиняться і ми зможемо повернути мир людям, які там (на Донбасі – ред.) живуть.

– 65 років тому була створена Українська редакція Радіо Свобода. Чому це тоді було важливо?

– На той час Україна, звісно, була частиною Радянського Союзу – і в ній не вистачало належного доступу до інформації. Ось просто незалежної, чесної, відкритої, точної інформації про те, що відбувається у світі. Все було через «лінзу» радянської пропаганди. Так, як сьогодні, коли Росія намагається формувати інформаційне середовище завдяки своїм фейковим новинам. Ось що тоді відбувалося, тому Радіо Свобода, Голос Америки та інші були створені, щоб заповнити цю прогалину.

Передрук з "Радіо Свобода"

Дивіться також: Психологи із США і України розпочали спільний проект

Психологи із США і України розпочали спільний проект. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Всі новини дня

Австрія допоможе Україні у розмінуванні на понад 2 мільйони доларів. Загальні потреби України в очищенні від мін оцінюють у 40 мільярдів

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що жоден австрійський солдат не ступить на українську землю для розмінування, поки це зона бойових дій. На архівному фото: виступ у парламенті, 12 травня 2023 р. REUTERS/Leonhard Foeger

Австрія профінансує обладнання для розмінування українських земель вартістю 2 мільйони євро (близько 2,15 мільйона доларів США). Австрійські ЗМІ підкреслюють, що австрійські фахівці, у тому числі військові, до України не поїдуть, а гуманітарна підтримка, зокрема, щодо розмінування, не суперечить нейтральності позиції Австрії.

Відень у відповідній заяві зазначає, що замінування українських територій ускладнює використання сільськогосподарських угідь, цитує заяву CNN.

Австрійське видання Weekend.at свідчить, що потенційна участь Австрії у гуманітарній операції з розмінування в Україні “розділила внутрішню політику останніми днями” та викликала інтенсивні дискусії.

Утім, для розуміння ситуації, австрійський уряд оперує такими показниками: територія України, забруднена мінами, приблизно втричі перевищує розмір цілої Австрії.

Віце-канцлер Вернер Коглер заявив: “Бути нейтральним не означає, що ми сидимо, склавши руки, і дивимося в інший бік. Республіка Австрія зараз підтримує Україну двома мільйонами євро на розмінування”.

“Таким чином, ми допомагаємо українським дітям знову відвідувати дитсадки та школи. І зміцнюємо продовольчу безпеку, дозволяючи фермерам знову обробляти свої поля”, - цитує віце-канцлера країни Weekend.

Водночас федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив: “Факт залишається фактом: жоден австрійський солдат не ступить на українську землю для розмінування, поки це зона бойових дій. Ми допомагаємо з фінансовою підтримкою для розмінування”.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Україна є найбільш замінованою країною у світі, а для щоб розмінувати українські землі, постраждалі від війни Росії, потрібно 40 мільярдів доларів.

“Є замінованих 174 тисяч квадратних кілометрів. Це як декілька Австрій”, – заявляла в інтерв’ю Голосу Америки віце-премʼєрка України Ірина Верещук.

Обладнання для розмінування Україні також обіцяє надати Південна Корея.

Дивіться також:

Андрій Єрмак: Постачання Україні західних літаків – це «вирішене питання». Ексклюзивне інтерв'ю

«Сьогодні це вже не дискусія, це вирішене питання», – сказав Андрій Єрмак у розмові з Голосом Америки.

Постачання Україні західних літаків – це «вирішене питання», сказав в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак. Він наголосив, що на зустрічі країн Групи семи у Хіросімі, президент США Джо Байден заявив, що США приєднуються до «коаліції літаків».

«Сьогодні це вже не дискусія, це вирішене питання», – сказав Андрій Єрмак у розмові з кореспондентом Російської служби Голосу Америки Михайлом Комадовським.

«Я тільки можу підтвердити слова нашого президента, який, по-перше, подякував, бо це була офіційна заява президента Сполучених Штатів про те, що США приєднуються до коаліції літаків. До того ж, ми чули заяви партнерів, таких як Нідерланди, Данія, Франція, Польща, які заявили про свою готовність негайно розпочати тренування наших пілотів», – сказав Єрмак у розмові по відео-зв’язку з Києва. Він додав, що це перший «дуже важливий крок», який «відкриває можливість для подальшого постачання літаків до України».

Говорячи про терміни, він сказав, що Україна зацікавлена, «щоб це сталося якнайшвидше».

«Ми вважаємо і бачимо, що це навчання розпочнеться дуже скоро. Я сказав би, що йдеться про дні. І ми сподіваємося, що постачання літаків країнами, які вже заявили про свою готовність, теж почнуться дуже скоро. Дуже віримо, що це будуть місяці, а не дуже тривалий термін», – сказав Єрмак.

«Літаки для України – це, безумовно, захист нашого неба, це дотримання такої необхідної переваги українців у небі, це, може, єдине місце, де ми ще не такі сильні, але це дуже важливо для нас», – додав голова офісу президента України.

Як повідомляв Голос Америки, президент США Джо Байден сказав президенту Зеленському на зучтрічі G7 у Хіросімі, що «США разом зі своїми партнерами почнуть тренувати українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16, щоб підсилити українську авіацію».

Байден також заявив, що президент Зеленський запевнив його, що Україна не використовуватиме західні винищувачі для ударів по території Росії.

Дивіться також:

Коли розпочнеться тренування на сучасних винищувачах? ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Данія оголосила інвестиційний фонд для підприємців і аграріїв України на понад 133 мільйони доларів

Колишній міністр оборони Данії, а нині міністр промисловості, бізнесу та фінансів Мортен Бьодсков. AP Photo/Cliff Owen

1 мільярд данських крон (близько 133 млн. доларів США) – спеціальну програму на таку суму запустив Інвестиційний фонд Данії для України. Про це було оголошено під час Українського інвестиційного форуму у Копенгагені 26 травня.

Колишній міністр оборони Данії, а нині міністр промисловості, бізнесу та фінансів Мортен Бьодсков протвітив, що зацікавлення програмою виявили понад 150 компаній.

“Перші великі проекти вже в розробці”, – інформує міністр.

Інвестиційний фонд має на меті допомогти українським підприємцям і аграрній галузі, - інформує Еuromaidan Press.

За попередніми повідомленнями міністра Бьодскова, серед проектів, які Данія підтримає в Україні, є критична інфраструктура, школи, лікарні та бізнес-співпраця.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко нагадує, що Данія є одним із лідерів щодо фінансової допомоги Україні.

З початку повномасштабного вторгнення загальна військова підтримка Данії склала 1,4 млрд доларів США, а загальна гуманітарна допомога, в тому числі макрофінансова – 212 млн. доларів США.

“Спеціальний інвестиційний фонд, створений для України, буде фінансувати проекти із залученням найкращих данських технологій та інноваційних рішень, і буде доступний як для державного, так і для приватного секторів”, - цитує Юлію Свириденко прес-служба Мінекономіки України.

Йдеться про проекти у таких галузях, як відновлювальна енергетика, будівельні матеріали, технології відновлення комунального господарства, а також оборонні технології та технології подвійного призначення.

За інформацією Мінекономіки, уже затверджено фінансування для постраждалих компаній – “Нібулону” нададуть кредит на 25 млн євро, ще 15 мільйонів євро – компанії “Агрофьюжн”. Також кредити нададуть агрокомпаніям, розташованим біля лінії фронту в Миколаєві.

Раніше Данія заявляла про готовність прийняти у себе так званий "саміт миру", можливо у липні цього року. Голос Америки повідомляв про вимоги української сторони щодо такої зустрічі.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен заявив у понеділок, згідно з повідомленнями ЗМІ, що Данія готова прийняти мирні переговори між Україною та Росією наступного липня.

"Якщо Україна визнає, що настав час провести таку зустріч, це було б фантастично", — цитувала міністра закордонних справ Данії Ларса Расмуссена агенція Reuters.

Міністр також додав, що така зустріч потребувала б "не лише союзників України".

"Необхідно зацікавити та залучити такі країни, як Індія, Бразилія та Китай", — сказав він. Але він також додав: "Мені важко уявити участь Росії".

Ларс Расмуссен заявляв, що вітає рішення Вашингтона підтримати спільні програми союзників із підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

"Стратегічне значення неможливо переоцінити", - написав Расмуссен про таке рішення у Твіттері і додав хештег "Слава Україні".

Росіяни «параноїдально доносять один на одного», а Путін відроджує «сталінський антиамериканізм» - ЗМІ про атмосферу в Росії

Діти у Москві під час церемонії святкування вступу до піонерської організації. У Росії відродили дитячу комуністичну організацію та святкують 101-у річницю "Всесоюзної піонерської організації". Москва, Росія, 21 травня 2023 року. Sofia Sandurskaya, Moscow News Agency photo via AP

Західні ЗМІ інформують свої читачів про відродження радянських традицій та відтворення атмосфери страху, притаманної Раяднському Союзу.

Як пише московська кореспндентка газети Washington Post, російські парафіяни засудили священників своєї церкви, які виступали за мир замість того, щоб проповідувати перемогу у війні на Україні. Вчителі втратили роботу після того, як діти почали говорити, що вони проти війни, батьки доносять на дітей, діти на батьків – між росіянами панує «ворожа і параноїдальна атмосфера», а громадяни країни воюють не лише з Україною, а і між собою.

З критиками війни розправляється не лише диктаторський режим президента Путіна, а звичайні люди доносять одне на одного у стилі “найтемніших років сталінських репресій”, описує атмосферу в Росії керівниця московського бюро газети Робін Діксон.

За словами Діксон, росіяни пишуть тисячі доносів одне на одного, після яких влада порушує кримінальні звинувачення, суди виносять вироки, а люди живуть у страху переслідувань та звільнення з роботи.

Епідемія підслуховувачів і стук у двері від ФСБ

Випадкові сусіди підслуховують приватні розмови в ресторанах і вагонах потягів, а потім викликають поліцію, щоб вони арештували "зрадників" і "ворогів", свідчить журналістка. Пости в соцмережах і навіть повідомлення у приватних чатах призводять до "стуку в двері агентів ФСБ".

Раніше також видання Німецька хвиля писало про “вибух епідемії доносів” у Росії з початком війни Кремля проти України. За інформацією видання, люди в Росії найчастіше звертаються до поліції і Роскомнагляду (федерального органу нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій та ЗМІ, – ред.) з повідомленнями про факти “дискредитації армії РФ” або про “поширення проукраїнської пропаганди”.

Журналістка Washington Post нагадує, що доноси в Росії заохочуються державою, а новини про арешти та судові переслідування активно поширюються пропагандистами на федеральних телевізійних каналах і в соцмережах – у відповідь на заклик президента Путіна “очистити націю від зрадників”.

Ця хвиля доносів — це одна з ознак тоталітаризму.
Андрій Колесніков

“Ця хвиля доносів — це одна з ознак тоталітаризму, коли люди розуміють, що добре — з точки зору президента — і що погано”, — цитує Washington Post Андрія Колесникова, московського політичного аналітика із Фонду Карнегі.

Сам Колесников цього тижня опублікував розвідку у виданні Foreign Affairs під назвою “Змова проти Росії”, де стверджує, що “Путін відродив сталінський антиамериканізм, щоб виправдати невдалу війну”.

Пояснення програшів Путіна - за методиками Сталіна

Кремль, пише Колесніков, змінив ідеологію, “оскільки “спеціальна військова операція” Москви в Україні перетворюється на тривалу і важку війну. Так, згідно з новою концепцією, “справжня боротьба Росії ведеться проти могутніх Сполучених Штатів, які хочуть її знищити, тоді як Україна, як і Європейський Союз і НАТО, є лише слухняними сателітами США”.

Це може бути “зручним поясненням” для Кремля того, чому війна триває так довго і чому Путін “виявився не таким вже й великим військовим стратегом”. Це також допомагає пояснити пересічним росіянам, чому взагалі почалася війна - пише Foreign Affairs.

“Кремль налаштований на повну серйозність. Зациклюючись на Сполучених Штатах, Путін використовує пізні сталінські доктрини, які становили ідеологічну основу холодної війни: США правлять світом і завжди хотіли послабити, якщо не знищити нас. [...] Як знав Сталін і виявив Путін, ставлення [росіян до США] можна змінити за допомогою ефективної пропаганди”, - пише Колесников.

Антиамериканізм як основа пропаганди війни

Він також нагадує, що в останні роки правління Сталіна антиамериканізм став наріжним каменем радянської пропаганди. За радянського лексикону Путін запозичив і зневажливе слово “англосакси”, яке з його ініціативи у 2022 році стало часто вживанням у кремлівських дискусіях і навіть увійшло у словниковий запас пересічних росіян.

У лютому 2022 року 31 % росіян позитивно ставилися до США. Через рік, за даними недержавного Левада-центру, тільки 14% респондентів ставилися до США позитивно, а 73% — негативно. Лише 18 % опитаних росіян мали позитивну думку про країни ЄС у лютому 2023 року, у порівнянні з 69 %, які не мали позитивної думки.

“У поєднанні з теоріями змови та зростаючою ізоляцією самого Путіна російська прихильність до Америки стала потужним рецептом мілітаризму”, - пише Foreign Affairs.

"Для Путіна все вбачається через призму США і Заходу", - написав Андрій Колесников у Твіттері.

Київ просить Берлін про ракети Taurus із радіусом дії понад 500 кілометрів

На цьому фото, наданому Міністерством оборони Південної Кореї, винищувач F-15K летить з крилатою ракетою повітряного базування Taurus під час навчань біля західного узбережжя країни. Південна Корея, 13 вересня 2017 року. (Міноборони Південної Кореї через AP).

Україна звернулася до Берліна з проханням надати їй ракети «повітря-земля» Taurus із радіусом дії понад 500 кілометрів, повідомляють західні інформаційні агентства.

Про те, що з України надійшов запит на ракети довгого радіусу дії, у суботу повідомили агентства AFP та Reuters з посиланням на речницю міністерства оборони Німеччини.

"Останніми днями ми отримали запит від української сторони", - сказала неназвана речниця міністерства, яка також не надала інших деталей і не відповіла, чи Берлін готовий задовольнити прохання Києва щодо крилатих ракет повітряного базування.

На початку травня Британія оголосила, що надіслала в Україну крилаті ракети Storm Shadow із радіусом дії понад 250 км, що стало першою оголошеною партію цього типу зброї, про яку Київ довго просив своїх союзників.

Проте ракети спільного німецько-шведського підприємства Taurus Systems з дальністю понад 500 кілометрів дозволили б Україні подвоїти відстань, на якій би Київ міг вражати противника і завдавати значних ударів по території окупованого Криму, чи усередині Росії.

Сполучені Штати та інші західні країни, які постачають зброю Україні, досі обережно ставилися до надання Києву зброї, яка могла б вражати цілі в Росії, через побоювання ескалації конфлікту.

Як повідомляв Голос Америки, на саміті Групи семи у Хіросімі президент США Джо Байден заявив, що взяв обіцянку з президента України Володимира Зеленського, що Київ не використовуватиме західні винищувачі, які планується надати Україні, для ударів по території Росії.

Німеччина, яка раніше вагалася щодо постачання зброї, стала протягом останнього часу другим після Сполучених Штатів постачальником військової допомоги Україні.

Два тижні тому Берлін оголосив про найбільшу досі партію зброї, яку зібрав для України, на суму понад 3 мільярди доларів. Вона включала 30 додаткових танків Leopard 1, понад 100 бойових броньованих машин і понад 200 безпілотників-розвідників.

Першою про можливість постачання ракет дальнього радіусу дії повідомила німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung. А на початку тижня німецьке видання RND опублікувало інтерв’ю з депутатом опозиційного Християнсько-демократичного союзу Німеччини та полковником у відставці Родеріхом Кізеветтером, який закликав Бундесвер передати Україні німецькі крилаті ракети великої дальності Taurus.

Він сказав, що Німеччина має невелику кількість цих високоточних керованих ракет, які можуть принести величезну якісну додану вартість Україні та дозволять завдавати ударів по російській військовій інфраструктурі далеко за лінією фронту.

«10 років тому близько 600 таких крилатих ракет було придбано для Бундесверу, але тільки близько 150 з них зараз є придатні до використання», — сказав він RND.

Західні партнери України досі він були обережним у питанні надання Києву винищувачів і ракет класу «повітря-земля», але дедалі більше політиків, серед них – впливових опозиціонерів, зокрема, у США та Німеччині, виступають за те, щоб надати Україні «всю необхідну зброю» для швидкої перемоги.

Більше

XS
SM
MD
LG