Спеціальні потреби

Курт Волкер: Захід мало зробив, щоб зупинити Путіна


Курт Волкер: візит генсека НАТО до України - важливий символічний крок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

Курт Волкер: візит генсека НАТО до України - важливий символічний крок. Відео

Колишній посол США при НАТО вважає, що на Заході існує брак політичної волі у вирішенні питань.

Візит генсека Альянсу до України є дуже символічним та демонструє зацікавленість НАТО Україною, вважає колишній посол США при НАТО Курт Волкер. Відкриття постійного представництва Альянсу у Києві сприятиме поглибленню співпраці між Києвом та Брюсселем, каже дипломат.

"Відкриття постійного представництва НАТО в Україні означає, що там буде працювати певний штат людей, які займатимуться виключно механізмами співпраці між НАТО та Україною. Таким чином щоденна співпраця буде більш сфокусованою, і це краще, аніж мати певну кількість людей у Брюсселі, які працюють у рамках загальної політики. Відкриття офісу допоможе покращати координацію і втілення у життя вже досягнутих угод", - заявив Курт Волкер.

Офіційний Київ покладає чимало надій на візит Єнса Столтенберґа. Приїзд генсека НАТО має особливе політичне значення в сучасних умовах, переконані в Україні.

"Зміна філософії дипломатичного представленості Альянсу в Україні не є випадковою. Вона продиктована необхідністю забезпечення, а тому числі кадрового, належного рівня співробітництва між Україною та Альянсом в сучасних умовах. Посилення статусу обумовлюватиме також і збільшення кількості персоналу, покращення його якості. Це все свідчить на користь того, що відносини і практичне співробітництво нашої держави з НАТО будуть переведені на новий якісний рівень", - заявив виконуючий обов’язки глави Місії України при НАТО Євген Божок.

Майбутній візит Столтенберґа в Україну вже викликав хвилю обурення в Росії. Курт Волкер переконаний, що відкриття постійного представництва НАТО в Україні не несе загрози Росії, про що часто говорять у Кремлі.

"НАТО мало офіс у Москві упродовж багатьох років. Ми мали військові та громадські місії. НАТО було зацікавлено у співпраці з Росією де можливо. Однак, Росія зробила співпрацю неможливою вторгнувшись в Україну, анексувавши Крим та відмовляючись відступити. Так що цей центр не має відношення до Росії. Це розвиток стосунків між НАТО та Україною", - заявив колишній посол США при НАТО.

Курт Волкер додає, що НАТО зіткнулося з найбільшою кризою у сфері європейської безпеки, коли Росія незаконно окупувала Крим та вторглася до сусідньої держави. Захід, за його словами, не зробив нічого, щоб відповісти на агресивні дії Кремля. Причина, за словами Курта Волкера, полягає у самому Альянсі, а не зовнішніх чинниках.

"Загрозою номер один для НАТО є брак політичної волі. У нас є всі можливості, щоб захистити себе і використати свої сили на сприяння миру і стабільності не лише у Європі, але й у світі. Однак не існує бажання цього робити: ані у Західній Європі, ані у США, ані в Центральній Європі. Щоб зупинити Путіна ми зробили мінімум. Ми продовжуємо говорити про деескалацію та шляхи виходу з ситуації, однак це лише заохочує Путіна до подальших кроків. Я не бачу, що у нас є політична воля, щоб дійсно зупинити його. Чи можемо ми впоратися з військовою потугою Росії? Звичайно. Чи могли б ми забезпечити набагато більшу підтримку Україні у її бажанні захистити себе? Безперечно. Чому цього не відбувається? Тому що існує страх конфронтації і небажання платити за неї відповідну ціну", - додав він.

Колишній посол США при НАТО вважає, що для успішного протистояння Путіну потрібно докласти зусиль, а не відмежовуватися заявами, оскільки бездіяльність може призвести до непередбачуваних наслідків.

Дивіться також: Українським реформам поставили оцінку у Вашингтоні. Відео

Українським реформам поставили оцінку у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

XS
SM
MD
LG