Спеціальні потреби

Актуально

Власник «Київ Пост» назвав історію з цензурою «непорозумінням»

Власник «Київ Пост» назвав історію з цензурою «непорозумінням»

Конфлікт у виданні «Київ Пост» залагоджено - про це повідомили журналісти після зустрічі із видавцем Мохаммадом Захуром. Колишній головний редактор Браян Боннер хоч і не керуватиме виданням одноосібно, проте його поновлено в штаті газети і він увійде до редакційної ради, яка нині керуватиме виданням, і до якої також увійшли Роман Олеарчик, Катерина Горчинська та Джеймс Марсон.

Конфлікт виник після звільнення Боннера з посади головного редактора. Звільнення стало наслідком відмови Боннера зняти з друку інтерв’ю міністра сільського господарства Анатолія Присяжнюка про ситуацію на зерновому ринку України та причетність до деяких сумнівних схем друга дитинства Президента Януковича Юрія Іванющенка.

Колектив газети назвав це звільнення цензурою та виступив на захист свого редактора з вимогою його поновлення. Після зустрічі він заявив: «Демократія та свобода слова в газеті була і є». Журналісти називають це перемогою обох сторін, оскільки досягнуто домовленостей щодо невтручання в редакційну політику видання.

За наслідками зустрічі заступник головного редактора газети Катерина Горчинська сказала Голосу Америки, що ця історія є достатньо показовою.

«З одного боку, ми показали, що можна протистояти цензурі. Солідарно, підтримуючи один одного, не відступаючись від принципів. З іншого боку, ми побачили проблему, коли будь-який чиновник дозволяє собі телефонувати власнику і тиснути на нього через власне інтерв’ю. І це поведінка, яка не може бути виправданою для державного службовця, діяльність якого має бути прозорою та підзвітною суспільству», – зазначила Горчинська.

Коментуючи ситуацію із «Київ Пост», шеф редактор «Телекритики» Наталя Лігачова сказала Голосу Америки, що побачить загальну тенденцію в українських медіа до посилення тиску.

«Спочатку ми мали історію із «Газетою по-киевски», тепер «Київ Пост». Це не просто випадки, це вже стає тенденцією, яка засвідчує поширення тиску на редакційну політику видання через звільнення неугодних редакторів. Цензура від телебачення перекидається на друковану пресу, що демонструє ще більші обмеження в інформаційному просторі країни», – зазначила Наталя Лігачова.

Сьогодні колектив «Київ Пост» розмірковує про можливість викупу газети. Під час зустрічі власник заявив журналістам, що у разі наявності коштів на її видання може продати її за 1 долар.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG