Спеціальні потреби

Прихильники Бакієва здійснили атаки в південному районі Киргизстану


Прихильники Бакієва здійснили атаки в південному районі Киргизстану

У Киргизстані прихильники усунутого від влади президента Курманбека Бакієва здійснили атаку на урядові офіси і аеропорт у неспокійному південному районі країни. Опоненти тимчасового уряду перебрали контроль над адміністративними будинками в південних містах Джалал-Абад і Баткен. У повідомленнях ЗМІ з регіону сказано, що демонстранти зайняли аеропорт у місті Ош.

Раніше повідомлено про сутички, коли прихильники Бакієва вдерлися до офісу регіональних органів влади в Ош і демонстрували проти нового тимчасового керівництва країни.

Демонстранти привели з собою колишнього губернатора регіону – прихильника Бакієва, якого усунув з посади тимчасовий уряд – і вимагали поновлення його на посаді.

Тимчасовий уряд Киргизстану надіслав виконуючого обов’язки міністра оборони Ісмаїла Ісакова до міста Ош для спостереження за розвитком подій.

Тимчасовий уряд Киргизстану намагається встановити свій контроль у південній частині країни, де Бакієв все ще має сильну підтримку серед населення.

Після того, як сьомого квітня Бакієва було усунуто від влади, він утік з Киргизстану. Під час масових протестів загинуло 85 людей. До влади прийшла опозиція, яка звинувачувала Бакієва в корупції і непотизмі.

Тимчасовий уряд звинуватив Бакієва у масових вбивствах і зокрема в тому, що під час повстання він наказав силам безпеки відкрити вогонь в антиурядових демонстрантів. Тепер тимчасовий уряд вимагає видачі Бакієва з Бійлорусі, де він знайшов притулок.

XS
SM
MD
LG