Спеціальні потреби

У Киргизстані увійшла в дію нова конституція


У Киргизстані набула чинності нова конституція схвалена на референдумі 27 червня. Про це повідомила Центральна виборча комісія, оголосивши офіційні підсумки всенародного референдуму.

Глава ЦВК Акилбек Сарієв заявив, що понад 90 відсотків виборців проголосували «за» нову редакцію конституції, згідно з якою Киргизстан визнано парламентською республікою.

Сарієв сказав, що лідер тимчасового киргизького уряду Роза Отумбаєва отримала повноваження президента перехідного періоду, який вигасає наприкінці 2011 року. Вона складе президентську присягу під час інавгураційної церемонії, а вибори до парламенту країни призначено на 10 жовтня.

Тимчасовий уряд Киргизстану, перебрав владу в результаті кровопролитних сутичок у квітні і усунення від влади президента Курманбека Бакієва і тепер намагається встановити стабільність в державі.

За приблизними підрахунками, під час міжетнічних сутичок між киргизами і узбеками, що розпочались 10 червня у містах Ош і Джалалабад на півдні країни, загинуло щонайменше 2 тисячі людей.

XS
SM
MD
LG