Спеціальні потреби

Ці 4 фактори загрожують економіці США - заява голови МВФ


Попри добрий поточний стан економіки США, її зростанню у наступні роки заважатимуть: скорочення частки працюючих осіб у загальній кількості працездатного населення, падіння продуктивності праці, різниця між рівнем прибутків різних груп населення та високий рівень бідності у США. Про це у середу заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард.

"Хочу наголосити, що на мою думку, економіка США перебуває у доброму стані, попри деякий регрес в останні місяці. Безробіття менше за 5%, минулого року всередньому щомісяця з'являлось 200 000 нових робочих місць і прибутки родин зростали здоровими темпами", - відзначила Лаґард.

​США єдина серед розвинених економік, яка на державному рівні не має оплачуваної відпустки для жінок для догляду за дитиною

Директор-розпорядник МВФ назвали заходи, які на її думку можуть дозволити США забезпечити зростання економіки і у майбутньому.

"Малозабезпеченим родинам необхідно допомогти - у тому числі за рахунок підвищення мінімальної зарплатні на федеральному рівні, збільшення податкових кредитів та покращення соціальних програм для непрацюючих малозабезпечених", - рекомендує МВФ.

"Необхідно поглибити та покращити заохочення, які отримують громадяни, щоб мотивувати їх до роботи, збільшити кількість робочих рук та підтримати родини. Заходи у цьому напрямку мають включати: оплачувану відпустку для догляду за дітьми, чи батьками, допомогу із піклування про дітей, покращення страхування на випадок втрати працездатності. Я хочу зауважити, що США єдина серед розвинених економік, яка не має оплачуваної відпустки для догляду за дитиною на державному рівні, а частка працюючих жінок серед загальної кількості працюючого населення на 12% менша, ніж чоловіків. Осмислена імміграційна реформа, яка би заохочувала прихід до країни фахової робочої сили, також може підвищити забезпечення економіки робочою силою та підвищити продуктивність праці", - відзначила Лаґард.

"Іншим пріоритетом є збільшення продуктивності праці. Тут головну роль має відігравати приватний сектор, але і державна політика може допомогти. Краща податкова система, зусилля спрямовані на покращення інтеграції, краща інфраструктура, краща освіта, орієнтована на професійно-технічні навички - зможуть підтримати зростання продуктивності праці", - закінчила свої рекомендації США Крістін Лаґард.

Дивіться також: Координатор санкцій від США розвіяв закиди щодо прем'єра Італії

Координатор санкцій від США розвіяв закиди щодо прем'єра Італії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

XS
SM
MD
LG