Спеціальні потреби

Вивчення іноземних мов з дитинства: що раніше, то краще


Вивчення іноземних мов з дитинства: що раніше, то краще

Народна мудрість каже: «скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». А американські науковці підтверджують, що вивчати мови з раннього віку не лише потрібно, а й корисно. Діти – запрограмовані природою на вивчення багатьох мов.

Професор університету Темпл у Філадельфії Кеті Гірш-Пейсек каже, що діти мають задатки до вивчення їхньої рідної мови ще до свого народження:

«Ми вважаємо, що найперші кроки до сприйняття мови розвиваються ще в материнському лоні, коли дитина чує як розмовляє її мама».

Індійський кореспондент Раві Ханна у дитинстві вивчив п’ять мов:

«Коли мені було три роки я жив у Калькутті. Там я вивчив бенгальську мову, тільки тому що всі мої сусіди нею розмовляли».

Раніше науковці вважали, що, вивчаючи кілька мов одночасно, діти можуть легко заплутатись. Однак Раві Ханна з власного досвіду каже, що це не так:

«Моя колишня дружина, думала, що нашим двом дітям буде занадто важко вчити і англійську і гінді. Вона не дозволяла мені вчити їх другу мову. Ми сперечалися, я наполягав, що для них це не буде складно і вони таки вивчили гінді».

Тенденція навчати дітей кількох мов у ранньому віці стає дедалі популярнішою. У мовному центрі у Нью-Йорку вчителі займаються з дітьми, які ще навіть не почали ходити. Дослідження свідчать, що люди, які з дитинства вивчають дві мови, здатні вільно розмовляти обома. Професор Жанет Веркер вивчає питання двомовності дітей в університеті Британської Колумбії:

«Діти, які вивчають дві мови, не лише засвоюють особливості цих мов, вони також звертають увагу на міміку людей, що допомагає їм розрізняти дві мови».

Отже діти не лише слухають, вони спостерігають за мімікою батьків, які з ними розмовляють. І вони бачать різницю між мовами, якими розмовляють їхні батьки. У дитинстві Джіна Лай не мала жодних проблем переходити з китайської на тайванський діалект:

«Мої батьки розмовляли зі мною і китайською мовою, і тайванським діалектом. Власне кажучи, це дві різних мови, тому їх важко сплутати».

Люди, які досконало володіють кількома мовами легко переходять з однієї на іншу. Редактор сайту Голосу Америки Сандра Лі Мейр розмовляє п’ятьма мовами:

«Це як перемкнути автомобіль з першої передачі на другу. Так я переходжу з однієї мови на іншу».

Дослідження свідчать, що люди, які володіють кількома мовами, можуть краще справлятися з різними завданнями. А науковці університету у Торонто встановили, що поліглоти швидше визначають важливу інформацію і відфільтровують другорядну. Отже існує чимало аргументів, що вивчення кількох мов у дитинстві не лише не шкодить дітям, а навпаки дає їм значні переваги у майбутньому.

XS
SM
MD
LG