Спеціальні потреби

Ларі Кінг : «Немає вищої нагороди, ніж рятувати життя людей»


Чимало знаменитостей використовують свої гроші не лише на ювелірні прикраси, дорогі годинники чи предмети мистецтва для своїх колекцій. В сучасному американському суспільстві від зірок майже очікується, щоби вони жертвувати на ту чи іншу благодійну справу.

Популярний тележурналіст Ларі Кінг має свій власний Кардіологічний фонд, який нещодавно провів у Вашингтоні вечір з метою збору пожертв.

Щороку тележурналіст Ларі Кінг та його дружина Шона збирають на вашингтонський прийом активістів, політиків, діячів культури, лікарів та медсестер – усіх, хто займається благодійністю. Вже понад 20 років Кардіологічний фонд Ларі Кінга допомагає людям, які страждають на серцеві захворювання у США та інших країнах. Ларі Кінг говорить:

«Я радий допомагати. Немає вищої нагороди, ніж рятувати життя людей. Я взагалі вважаю, що у нас усіх є борг перед суспільством».

З часу заснування фонду у 1988 році було врятовано життя понад двом тисячам людей. Кінг каже:

«Ідея фонду з’явилася після того, як я сам переніс операцію на серці після інфаркту. Коли один із моїх друзів поцікавився, а скільки мені це коштувало, я не зміг відповісти, тому що медичне страхування все покрило. І тоді я подумав: а що тоді відбувається з тими людьми, в яких не має страхування? Скільки для них коштують такі операції, післяопераційний догляд, лікування?»

Того, кому дістається допомога, обирає група лікарів, що працюють у Фонді, а також дружина та син Ларі Кінга, які цим фондом керують:

«Мені ж випадає найприємніше – дзвонити чи зустрічатися з людьми, яких ми обрали для надання допомоги».

За свою довгу кар’єру Ларі Кінг провів понад 40 тисяч інтерв’ю. Але у вільний від зустрічей з президентами, зірками шоу-бізнесу, вченими та астронавтами час Ларі Кінг зустрічається з людьми, яким допоміг його фонд. Він розповідає:

«Ми допомогли людям в деяких африканських країнах. А також кілька років тому ми привезли сюди хлопчика з Боснії і домовилися з місцевою лікарнею, аби йому зробили операцію на серці. Після операції я поїхав з ним зустрітися. Хлопчик не говорив англійською, але цього і не треба було. Усе що мені було потрібно, я побачив на його обличчі – нескінченну вдячність».

Втім, Ларі Кінг сподівається, що через п’ять – десять років його фонд буде непотрібний, принаймні для американських громадян:

«Це чорна пляма на обличчі США – мати 38 мільйонів людей без медичного страхування. Цьому немає пробачення. Президенти пропанували протягом цих років різноманітні реформи, ми пробували, пробували, але я досі сам не можу зрозуміти, чому така багата країна як США, не може надати медичне страхування своїм громадянам?».

Кардіологічний фонд Ларі Кінга працює з мережею лікарів, лікарень, фармацевтичних компаній та виробників медичної техніки. Їхня ціль – щодня рятувати хоча б одне серце.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG