Спеціальні потреби

Актуально

Американські законодавці закликають уряд України помилувати Тимошенко

Конгресмен США Сандер Левін разом з колегами, співголовою української групи у Палаті Представників, Конгресменом Джимом Ґерлачом, Конгресменом Марсі Каптур, а також членом комітету Палати Представників з міжнародних відносин, підкомітету по Європі, Євразії та нових загроз, Конгресменом Білом Кіттінгом оприлюднили заяву з приводу Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною.

Як послідовні адвокати демократичної та економічної лібералізації України, ми вітаємо прогрес, який досягнула Україна на цей день. Ми також вітаємо намір України у найближчі тижні зробити заключні кроки, необхідні для асоціації з Європейським Союзом під час саміту Східного Партнерства у Вільнюсі у листопаді.

Ми переконані, що шляхом посилення двосторонніх відносин з ЄС і завдяки більшій економічній інтеграції та політичній співпраці, Україна зможе збудувати кращі відносини з нинішніми країнами-членами ЄС, а також їх трансатлантичними партнерами такими, як Сполучені Штати. Збудувати відносини, які базуються на спільних принципах демократії, верховенства права, позитивного урядування, правах людини та основних свобод. Ми віримо, що підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС буде і далі служити каталізатором демократичних реформ та реформ прав людини, економічного розвитку та поліпшення життя всіх українців.

Ми віримо, що ключовим кроком у напрямку здійснення цих реформ було б помилування і звільнення Юлії Тимошенко
Впродовж минулого року ми уважно спостерігали за зусиллями України виконати умови ЄС, необхідні для підписання цієї угоди. З наближенням дати початку Саміту Східного Партнерства у Вільнюсі, ми хочемо закликати обидві сторони продовжувати співпрацю та працювати над здійсненням усіх необхідних реформ, як на законодавчому рівні так і на практиці.
Ми відзначаємо значний прогрес, якого досягла Україна у певних напрямках, включаючи затвердження нового кримінально-процесуального кодексу, а також підтримуємо наступні суттєві кроки, які робить Україна у вирішенні критично важливих питань та у запроваджені реформ, необхідних для покращення її виборчої системи, урядування, а також системи правосуддя. Зокрема, ми віримо, що ключовим кроком у напрямку здійснення цих реформ було б помилування і звільнення колишнього Прем‘єр-Міністра України Юлії Тимошенко, що має відбутися на взаємно прийнятних умовах.

Підписання Угоди про Асоціацію з ЄС є важливою нагодою для України підтвердити свою відданість принципам демократії та правам людини і є належить до стратегічних інтересів України, ЄС і Сполучених Штатів. Ми пропонуємо нашу підтримку та сприяння Україні, яка у найближчі тижні робить заключні кроки на шляху до більш тісних та кращих відносин з ЄС.

Всі новини дня

Чи вистачить Європі газу в час енергетичної війни з Путіним взимку?

Брюссельський ресторан Броварня Сюрреаліст влаштувала 28 вересня вечерю при свічках, щоб заохотити відвідувачів замислитися про можливу ситуацію без газу й електроенергії.

Комісар Європейського Союзу з питань енергетики Кадрі Сімсон, спілкуючись з журналістами в Брюсселі 30 вересня під час надзвичайної наради міністрів енергетики країн ЄС, визнала, що разом з пропозиціями, як подолати енергетичну кризу і зокрема стримати зростання цін на газ, головним у Європі зараз стоїть завдання зменшити попит на газ, а отже споживання енергії.

Також Кадрі Сімпсон заявила про важливість використання спільних фінансових важелів ЄС для стримування цін і компенсації споживачам.

На час таємничих інцидентів з вибухами в Балтійському морі, які напевне призвели до витоків газу на трубопроводах Північний потік 1 і 2, в ЄС заявляли, що європейські газосховища, готуючись до зими, вже заповнили на майже 90%.

Європа в перспективі зможе замінити російський газ альтернативними джерелами газу, або відновлюваними джерелами енергії, але в короткій перспективі, на жаль, потерпає споживач.
Джеймс Гендерсон

Російський газ і далі надходить до Європи через трубопровід Турецький потік, а також, хоч і в дуже скорочених обсягах, через українську газотранспортну систему.

Є також і газопровід Ямал - Європа, що пролягає з Росії через Білорусь і Польщу до Німеччини, але керівник газової програми Оксфордського інституту енергетичних досліджень Джеймс Гендерсон доводить, що діючих і законтрактованих потужностей на транспортування російського газу до Європи зараз бракує.

«Теоретично пропускні потужності діючих газопроводів ще є. Є, наприклад, 33 мільярди кубометрів на газопроводі Ямал-Європа. Є можна сказати 100-120 мільярдів кубометрів через Україну, теоретично. І є ще понад 30 мільярдів кубометрів у Турецькому потоці. Отже навіть без Північного потоку газопроводи з Росії до Європи є. Але газопровід Ямал-Європа не отримує газу через російські санкції. Для транспортування через Україну Росія уклала контракт лише на 40 мільярдів кубометрів на рік. А Турецький потік вже працює майже на межі потужності. Отже на практиці без Північного потоку потужностей для подачі російського газу у Європу не вистачає, хоча теоретично вони є», - сказав Джеймс Гендерсон Голосу Америки.

Загрози українському маршруту

Попри очевидні проблеми в умовах 8 років російської війни проти України українська газотранспортна система безперервно, хоч і в зменшених обсягах, транспортує російський газ до Європи навіть після лютневого вторгнення.

Але на додаток до проблем з однією українською газопровідною ниткою перекритою через дії російських військових, Росія тепер погрожує кроком, який може закрити повністю український маршрут транспортування газу до Європи, так само як це сталося з газопроводом Ямал.

Москва заявила, що накладе санкції на українську компанію Нафтогаз у відповідь на позов українців у міжнародному арбітражі проти російської компанії Газпром, за, як каже українська сторона, несплату за транзит.

Директор компанії Нафтогаз і колишній виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко наполягає, що Україна не відмовиться від позову.

«Санкції (проти української компанії) зроблять реальністю найгірший сценарій, до якого європейські уряди готувалися ціле літо - європейський газовий ринок без російського газу», - цитує Reuters Наташу Філдінґ, що спеціалізується на питаннях цін газу в компанії Argus Media.

Кому буде гірше, Європі без газу, чи Росії без прибутків?

Росії надходження за продаж газу у Європі потрібні не менше, ніж європейцям потрібен російський газ.

Але фахівці кажуть, що у разі, якщо Москва і далі буде використовувати енергію, як зброю у протистоянні з Заходом, вимагаючи, аби Європа припинила допомагати Україні, то болісніше зараз це може бути для європейців.

«Так газосховища майже заповнені на понад 90%, що очевидно добре. Але це не означає, що Європа у безпеці. Бо якщо погода буде холодною, то газу в сховищах на сувору зиму не досить. Потрібно буде купувати газ деінде. Якщо в Азії також буде холодно, то попит буде високий і там, і там. Зросте конкуренція. Очевидно, що є Норвегія та Алжир, але ті потужності використовуються майже повністю», - каже Джеймс Гендерсон.

Він наголошує, що зараз Росія насправді не має альтернативи європейським ринкам, «отже в довготерміновій перспективі російська економіка потерпатиме».

«Європа в перспективі зможе замінити російський газ альтернативними джерелами газу, або відновлюваними джерелами енергії, але в короткій перспективі на жаль потерпає споживач», - прогнозує Джеймс Гендерсон.

Дивіться також:

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Більше

XS
SM
MD
LG