Спеціальні потреби

ООН розслідує можливість скоєння у Лівії воєнних злочинів


Воєнні злочини у Лівії?

У середу планується брифінг Ради Безпеки ООН прокурорами Міжнародного кримінального суду щодо воєнних злочинів, у здійсненні яких підозрюються представники влади Лівії.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо заявив під час своєї нещодавньої поїздки до Лівії, що він знайшов вагомі докази злочинів проти лівійськового народу, які здійснювалися владою країни з початку антиурядових протестів у лютому.

У заяві, розповсюдженої офісом Окампо, говориться, що його наступним кроком буде звернення до суддів із проханням видати ордер на арешт осіб, які підозрюються у найбільшій відповідальності за скоєння цих злочинів.

Тим часом військове протистояння між силами, лояльними до Муаммара Каддафі, та повстанцями тривають. У середу очевидці повідомили про два вибухи в столиці країни Тріполі. Наймовірніше, це стало результатом бомбардувань літаками НАТО.

На четвер також запланована зустріч у Римі Контактної групи щодо Лівії, до якої входять 22 країни. На нараді планується розглянути шляхи фінансування повстанців та можливість розв`язання кризи дипломатичним шляхом.

Керівник фінансового комітету Ради повстанців заявив, що він очікує видачі кредиту в мільярди доларів США, Францією та Італією під заставу заморожених державних фондів Лівії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG