Спеціальні потреби

Лівійські повстанці наближаються до міста Сірт


Прикордонно-пропускний пункт повстанців на шляху до міста Сірт

У пошуках Муаммара Каддафі, лівійські антиурядові сили наступають на його рідне місто Сірт після того, як повстанці взяли під свій контроль столицю Тріполі.

За повідомленнями командирів повстанців у Місраті, опозиційні сили, які наближаються до Сірта зі заходу, тепер перебувають за 30 кілометрів від цього узбережного міста, що розташоване за 450 кілометрів на схід від Тріполі. У неділю речник опозиції сказав, що антиурядові формування силою візьмуть Сірт під свій контроль, якщо переговори з племінними ватажками про здачу міста проваляться.

З часу захоплення Тріполі повстанцями, місцезнаходження Каддафі невідоме. Сірт вважається одним з міст, де Каддафі можливо переховується.

Голова опозиційної Національної перехідної ради Мустафа Джаліл заявив у понеділок, що Каддафі далі становить загрозу Лівії та світу. Джаліл також закликав до дальшої підтримки з боку НАТО. Сили Альянсу здійснюють авіаудари по позиціях прихильників Каддафі від березня, згідно з мандатом ООН щодо захисту цивільного населення Лівії.

XS
SM
MD
LG