Спеціальні потреби

У Лівії повстанці відбили атаку урядових сил


У Лівії повстанці відбили атаку урядових сил

За повідомленням опозиційних сил у Лівії, їм вдалося відбити атаку урядових військ на західне місто Завія, що розташоване біля Тріполі, де лівійський лідер Муаммар Каддафі намагається придушити повстання проти його 42-річного правління.

Лідер антиурядових сил у Завії сказав Голосу Америки, що танки та війська, вірні Каддафі, намагалися ввійти в місто у пізніх годинах у понеділок, проте опозиційні сили відбили спробу. Внаслідок сутичок кілька нападників загинуло, інші втекли. Одначе, він сказав, що протестувальники мають мало зброї і, що вони не можуть самотужки повалити Каддафі.

За повідомленнями очевидців, урядові сили також зібралися біля західного міста Місрата у підготовці до спроби відбити це місто в повстанців. З часу спалаху повстання минулого місяця, антиурядові протестувальники, підтримувані перебіжчками з армії, захопили контроль над деякими західними районами Лівії і над усією східною частиною країни.

Очевидці кажуть, що на сході країни лівійські військові літаки намагалися вчинити повітряний рейд на Бенгазі. Проте повстанці обстріляли їх протиповітряним вогнем і змусили їх відступити.

В інтерв’ю американському телеканалу ABC, Каддафі заперечив використання військовоповітряних сил для чинення атак на антиурядових демонстрантів. Він також відкинув вимоги західних країн, щоб він пішов у відставку кажучи, «що весь мій народ любить мене...і готовий пожертвувати своїм життям заради мене».

XS
SM
MD
LG