Спеціальні потреби

Опозиція у Лівії захопила місто Ез-Завія, що на захід від столиці


Опозиція у Лівії захопила місто Ез-Завія, що на захід від столиці

Після кількаденних боїв з вірними лідеру Лівії Муаммару Каддафі силами, антиурядові демонстранти захопили контроль над західним містом Ез-Завія, що за 50 кілометрів від столиці Тріполі.

Західні журналісти повідомляють, що натовпи людей зібралися в центрі міста у неділю, скандуючи лозунги проти Каддафі. У повідомленнях також зазначається про значну шкоду, заподіяну там внаслідок боїв.

Хоча Каддафі далі утримує контроль над Тріполі, з часу спалаху повстання проти його 42-річного правляння, опозиційні сили захопили інші міста на заході країни, і в їхніх руках перебуває вся східна частина Лівії.

У суботу, через день після того як Каддафі пообіцяв озброїти своїх прихильників, аби вони могли захищати його керівництво, вірні йому сили, зі зброєю у руках, почали патрулювати вулиці столиці.

Втім, колишній міністр юстиції Лівії Мустафа Абдел Джаліл повідомив про сформування тимчасового уряду, базованого на сході країни у місті Бенгазі. До його складу входять військові і цивільні особи. Абдел Джаліл зазначив, що завданням уряду буте підготовити країну до «чесних виборів» і дати лівійському народові можливість обрати свого керівника.

Абдел Джаліл пішов у відставку з посади міністра юстиції минулого тижня і приєднався до антиурядового повстання.

Одначе, неясно якою підтримкою користуватиметься тимчасовий уряд Джаліла у контрольованих опозиційними силами районах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG