Спеціальні потреби

Актуально

Діти у Лівії не ходять до школи

Діти у Лівії не ходять до школи

У Лівії внаслідок триваючого військового конфлікту закрилося багато навчальних закладів. Деякі освітяни, наприклад у Бенгазі – опорному пункті повстанських сил, не вважають це великою трагедією, оскільки у системі освіти повністю панувала ідеологія режиму Муаммара Каддафі.

Життя у Бенгазі поволі налагоджується. За останні кілька тижнів у місті запрацювали школи. Щоправда вчаться діти неповний день -- не вистачає вчителів. Та й не всі батьки охоче відпускають дітей з хати.

«Батьки побоюються, адже стріляють та всякі інші речі відбуваються», – каже Гусейн Аль-Авамі.

Гусейн Аль-Авамі був директором школи, вийшов на пенсію, а тепер повернувся, щоби допомогти поновити навчання. Він сподівається, що заняття відволікатимуть дітей від конфлікту. І хоча уроки обмежуються лише мистецтвом і працею, вчителі знають, що діти зайняті чимось корисним.

У між часі, освітяни заговорили про те, що треба реформувати систему освіти, в якій надто багато уваги приділялося заслугам Муаммара Каддафі.

З цим погоджуються і учні. Десятирічний Ясер згадує про предмети, які викладалася у школі до початку конфлікту.

«Нам викладали соціальні науки, зокрема житло-будівельний предмет, ми не багато чому навчилися», – говорить хлопчик.

Навіть старше покоління ще добре пам’ятає, як у школі вивчали твори Муаммара Каддафі.

«Нам викладали соціальні науки, зокрема житло-будівельний предмет, ми не багато чому навчилися», – розповідає мешканець Бенгазі Адель Адаш.

Ясер, який тепер проводить багато часу на дитячому майданчику сподівається, що одного дня у нього буде можливість глибше вивчати його улюблений предмет математику.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG