Спеціальні потреби

«Росіяни не є друзями США, не бажають нам добра» - лідер більшості в Сенаті


Мітч Макконнелл

Лідер республіканської більшості в Сенаті США Мітч Макконнелл рішуче засудив будь-яке втручання Росії у президентські вибори США.

«Звичайно, будь-яке зовнішнє порушення нашої кібербезпеки викликає занепокоєння. Я рішуче засуджую будь-які такі спроби. До виборів директор Офісу національної розвідки оприлюднив заяву, в якій зазначив, що Росія керувала нещодавнім проникненням електронної пошти американців та інституцій, включно з політичними організаціями США. Це, вважа розвідка, може бути оприлюднено у незасекречених повідомленнях без загрози для джерел та методів. Усе решта – безвідповідальне та, ймовірно, нелегальне та потенційно – зроблене з політичною метою, - заявив лідер більшості в Сенаті.

Виступаючи на планованій прес-конференції через день після того, як група сенаторів закликала провести ретельне та безпартійне розслідування справи втручання Росії у вибори, Макконнелл сказав, що поділяє думку колег – сенаторів Шумера, Маккейна і Берра, - що це просто не може бути партійним питанням.

«Дозвольте мені всім нагадати, що Сенатський комітет з питань розвідки, засідання якого я та голова Сенатського комітету з питань збройних сил (Джон Маккейн – ГА), відвідуємо як не-члени, більш ніж здатний провести повну перевірку цього питання. І сенатор Шумер (новообраний лідер демократичної меншості в Сенаті - ГА) до нас у цьому комітеті в найближчому майбутньому приєднається і зможе розглядати це питання. Я повністю переконаний у здібностях сенатора Берра (голова Сенатського комітету з питань розвідки – ГА) вивчити це питання відповідально. Також адміністрація Обами розпочинає огляд і коли Офіс директора національної розвідки закінчить свою перевірку, додаткова інформація буде оприлюднена для загальної публіки у відповідальний спосіб», - наголосив Макконнелл.

8 років адміністрація Обами намагалася перезавантажити відносини з Росією, і стояла осторонь у той час, як Росія розширювала свою зону впливу, втрутилася в Крим, Східну Україну, Сирію, і спробувала залякувати країни Балтії.
Мітч Макконнелл

Лідер більшості в Сенаті вказав на те, що сенатор Маккейн оголосив, що він розпочне перевірку в рамках очоленого ним Комітету з питань збройних сил щодо загрози кібератак. Це буде дуже корисно, зазначив Макконнелл, оскільки кіберможливості мають бути інтегровані з загальною військовою доктриною.

«Вісім років адміністрація Обами намагалася перезавантажити відносини з Росією, і стояла осторонь у той час, як Росія розширювала свою зону впливу, втрутилася в Крим, Східну Україну, Сирію, і спробувала залякувати країни Балтії. Важко повірити, що якимось чином республіканці в Сенаті не хочуть переглянути російську тактику або ігнорувати її. Я маю високу довіру до розвідувальних агентств, особливо до Центрального розвідувального управління. У ЦРУ працюють самовіддані патріоти, багато з яких анонімно ризикують своїм життям заради американського народу», - заявив Мітч Макконнелл.

«Росіяни не є нашими друзями. Вони вторглися в Крим. Сенатор Маккейн і я, деякі наші друзі-демократи зустрілися минулого тижня з делегацією з балтійських країн. Сказати, що вони нервують з приводу росіян, це ще м’яко сказано. Північноатлантичний союз важливий. Ми маємо намір виконувати наші зобов’язання в рамках угоди про НАТО, - Альянс, який, за всіма об’єктивними стандартами, був одним з найуспішніших, якщо не найбільш успішний військовий союз в історії світу. І ми маємо ставитися до всіх цих питань, виходячи з припущення, що росіяни не бажають нам добра», - заявив Мітч Макконнелл на прес-конференції у понеділок.

Дивіться також: Чи втручалася Росія у президентські вибори в США?

Показати коментарі (5)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG