Спеціальні потреби

Усунутий президент Мадагаскару повертається на батьківщину


Екс-президент Мадагаскару Марк Равалуманана

Усунутий від влади президент Мадагаскару заявив, що незважаючи на ордер на його арешт, через два днів він повернеться додому з Південно-Африканської Республіки.

Марк Равалуманана сказав, що він приїде на батьківщину у суботу, незважаючи на заочне засудження до довічного позбавлення волі за змову з метою вбивства понад 20 антиурядових демонстрантів у 2009 році.

Равуламанана утік до Південно-Африканської Республіки після того як він пішов у відставку внаслідок очоленого опозиційним лідером Андрі Ражуєліною державного перевороту у березні 2009 році. Опозицію підтримала армія Мадагаскару.

Від часу коли Ражуєліна перебрав владу, Мадагаскар перебуває у стані міжнародної ізоляції, оскільки країна не має обраного народом керівника. Мадагаскар також не має стабільного уряду.

У розмові з кореспондентами у Йоганесбурзі, Равалуманана сказав, що він свідомий ризику, пов’язаного з його поверненням, проте заявив, що не може дозволити опозиції блокувати відновлення демократії в країні. Він заявив, що після свого повернення він скличе засідання представників усіх партій, аби обговорити питання сформування уряду національної єдності.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG