Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

Представник Білого дому заявив про готовність обговорювати з Росією питання прав людини.

Білий дім

Смерть юриста Сергія Магнітського в московському СІЗО в 2009 році була трагедією, заявив кореспонденту «Голосу Америки» прес-секретар Білого дому Джей Карні.

«Розслідування його загибелі не дало видимих результатів, - продовжив він. - Російські офіційні особи, причетні до справи Магнітського, і співробітники в'язниці, які робили безпосередні рішення, які призвели до його смерті, залишаються безкарними. Адміністрація президента має намір продовжувати працювати з Конгресом в справі просування універсальних прав людини по всьому світу, і ми будемо використовувати такі засоби, як «закон Магнітського» та інші доступні нам юридичні важелі з тим, щоб особи, відповідальні за некваліфіковане лікування і смерть Магнітського, не мали можливості в'їжджати в Сполучені Штати і тут працювати».

Джей Карні повідомив, що президент Обама віддав певне розпорядження держсекретарю і міністру фінансів, що стосується «закону Магнітського» 2012 року.

«Відповідно до нього, - пояснив він, - представники Держдепартаменту та Міністерства фінансів складають і подають до Конгресу список осіб, пов'язаних зі жорстоким поводженням і смертю Сергія Магнітського, а також тих, хто причетний до певних порушень прав людини. Внесення в цей список означає, що даним особам буде заборонений в'їзд в США, а їх активи в США будуть заморожені ... ».

«Ми відкрито заявляємо про наші розбіжності з Росією, - зазначив прес-секретар Білого дому, відповідаючи на запитання кореспондента «Голосу Америки» про російської версії «списку Магнітського» - «списку Гуантанамо». - Права людини - ось питання, в якому ми іноді не можемо дійти згоди, і ми чесно і щиро говоримо про це. Ми будемо працювати з росіянами над вирішенням цих та інших питань, деякі з яких стосуються важливих для США інтересів національної безпеки, так само як і безпеки - у випадку з Північною Кореєю - для цього регіону».

Державний департамент США

В.о. заступника офіційного представника Держдепартаменту США Патрик Вентрелл у п’ятницю розповсюдив таку заяву: «Сьогодні Державний департамент спільно з Міністерством фінансів США, згідно зі "законом Магнітського" відправив у Конгрес список осіб, які, на підставі достовірної інформації, відповідають обговореним у документі критеріям. Ці критерії включають відповідальність за утримання під вартою, жорстоке поводження з Сергієм Магнітським і його смерть, або причетність до інших грубих порушень прав людини в Росії. Особам, що стоять у списку, заборонено отримувати в'їзні візи або користуватися наявними в'їзними візами США. Їх власність, що знаходиться під американською юрисдикцією або інтереси, пов'язані з такою власністю, блоковані, і дії з власністю заборонені».

На прохання журналістів прокоментувати реакцію російської сторони на публікацію імен зі списку, Вентрелл заявив, що Росія «скаже за себе».
«Ви знаєте, яким чином йдуть наші відносини з Росією. Наш підхід - шукати можливості для співпраці в сферах спільних інтересів, в той же час відкрито говорячи про те, в чому ми не погоджуємося один з одним і про наші відмінності. У тому, що стосується демократії та дотримання прав людини, ми чітко даємо зрозуміти, яка наша позиція», - зазначив Вентрелл.

Конгрес

Республіканець Ед Ройс, голова Комітету з міжнародних відносин Палати представників, опублікував наступну заяву: «Ми вітаємо оприлюднення цього списку, як важливий крок у наших зусиллях на підтримку демократії та прав людини в Росії. Хоча прийнятий в минулому році "Закон Магнітського", який я рішуче підтримав, був присвячений, в першу чергу, трагічній долі Сергія Магнітського, російського адвоката, який загинув у в'язниці після того, як він викрив корупцію на високому рівні, цей закон мав більш масштабну мету - виявлення осіб, причетних до порушення прав людини по всій країні. Я задоволений тим, що цей процес почався, і закликаю держсекретаря зробити все для того, щоб імена осіб, причетних до цих злочинів, стали відомі громадськості. Ми продовжимо надавати допомогу народам, що борються за свободу, у всьому світі».

Член Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США, демократ від штату Каліфорнія Бред Шерман так прокоментував ситуацію:

«Положення закону, яке вимагає оприлюднення цього списку, є частиною законодавства, що забезпечує для Росії величезні економічні переваги. Я сподіваюся, що президент Володимир Путін зосередить увагу своїх співвітчизників на режимі найбільшого сприяння в торгівлі з Росією та її статусу в СОТ. До того ж, існують суттєві закономірні розбіжності з проблеми прав людини, особливо в тому, що стосується справи Магнітського, тому я вважаю, що Америка повинна залишатися вірною своїм принципам у цьому питанні».

Тим часом, у відповідь на оприлюднення США «списку Магнітського», у суботу Росія опублікувала свій список 18 американців, яким заборонений в’їзд на територію РФ.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG