Спеціальні потреби

Українська справа Манафорта спричинила скандал серед лобістів в США


Будівля федерального суду у Вашингтоні

Лобізм на користь Януковича та Партії регіонів без належної реєстрації є одним з обвинувачень проти Манафорта, оголошених цього понеділка.

"В США – це кримінальний злочин, який може каратись позбавленням волі", - сказала в ексклюзивному коментарі Українській службі "Голосу Америки", Шейла Крумгольц, виконавчий директор Центру відповідальної політики США – провідної американської неурядової організації, що відслідковує гроші в політиці.

Закон про лобізм та реєстрацію іноземних агентів (FARA) вимагає лобістів реєструватись протягом 10 днів після того, як отримана згода виступати агентом, заявила Крумгольц.

В день оприлюднення звинувачень проти Манафорта, голова однієї з найбільших лобістських компаній Вашингтона Podesta Group Тоні Подеста заявив, що він полишає компанію, повідомляє Politico. Керівництво компанії буде передане головному менеджеру Кімберлі Фріттс, яка з рештою команди має створити нову компанію протягом одного - двох днів.

Тоні Подеста, голова лобістської фірми Podesta Group
Тоні Подеста, голова лобістської фірми Podesta Group

"Умисне порушення закону FARA може тягти кримінальне покарання, включаючи штрафи та ув’язнення", - наголосила активістка, відзначивши, що "така помітна справа стосовно FARA як справа Манафорта як навчить людей про закон, так і стримає майбутніх порушників від приховування інформації, яку має бути розкрито за законом.

Крумгольц і раніше заявляла про неабияку важливість справи Манафорта в США

Подеста та його компанія підпали під розслідування протягом вивчення фінансів Манафорта, який провадив лобістську кампанію від імені Європейського центру за сучасну Україну. Подеста отримував гроші за просування України в США, повідомляє Politico. Подеста стверджує, що на той час він не знав про політичні зв’язки свого клієнта.

Дивіться також: Перші кадри: Пол Манафорт та його довголітній бізнес-партнер Ричард Ґейтс здалися ФБР. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG