Спеціальні потреби

Актуально

Росія захоче маніпулювати Зеленським, - Джек Кін на слуханнях в Конгресі

Генерал США (у відст.) Джек Кін

Не дати можливості новому українському президентові піддатися російським маніпуляціям, посилити санкції проти Росії та активніше протистояти у кібервійні – такі рекомендації пролунали під від колишніх високопосадовців американського уряду та командувача збройних сил США, а нині - провідних фахівців із зовнішньої політики та оборони США під час слухань на тему "Протистояння збуреній Росії", що відбулись в Комітеті із закордонних справ Палати представників США 1 травня.

"Росія намагатиметься маніпулювати новим недосвідченим президентом Зеленським", - заявив голова американського Інституту Дослідження війни Джек Кін.

Він закликав Захід активно співпрацювати з Зеленським зі зміцнення оборони та стимулювання економіки України.

"Європа та Сполучені Штати мають активно співпрацювати із Зеленським та підтримати українські зусилля у боротьбі з корупцією, посиленні економіки та допомогти їм посилити військові потужності", - наголосив експерт.

США вважатимуть появу будь-яких російських військових, в уніформі, чи без, включно із приватними військовими компаніями, в будь-якій країні НАТО як атаку, визначену у статті п’ятій статуту НАТО, і ми станемо на захист країни члена НАТО
Таке формулювання Деніел Фрід запропонував закріпити в якості позиції США

Дослідник Атлантичної ради Деніел Фрід закликав США розробити всеохопну стратегію протистояння Росії. "Ми маємо розвинути всеохопну стратегію стримування, протистояння та залучення Росії. Стратегія мусить мати конкретні шляхи та можливості протистояння російському викликові, особливо - доктрині гібридної війни, яка містить операції впливу, втручання у вибори, тощо. Президент США мусить її публічно схвалити.

Російська гібридна загроза просуває сумніви та плутанину. Ось що я пропоную. Цитую: «Сполучені Штати Америки вважатимуть появу будь-яких російських військових, в уніформі, чи без, включно із приватними військовими компаніями, в будь-якій країні НАТО як атаку, визначену у статті п’ятій статуту НАТО, і ми станемо на захист країни члена НАТО».

Фрід також закликав США до більш активного переслідвання корумпованих російських олігархів, як засіб зменшення притоку грошей для путінського режиму.

"Ми маємо переслідувати за допомогою санкцій корумпованих російських олігархів, наближених до Путіна. Ми маємо обмежити корупційні фінансові канали, такі як використання непрозорих компанії з обмеженою відповідальністю та транзакції із елітною нерухомістю".

Водночас, вважає експерт, санкції в сфері енергетики треба застосовувати обережно, щоб не спричинити стрибка цін на енергоресурси.

"Щодо енергетичних санкцій, то тут треба рухатися обережно. У разі ескалації, ми маємо переслідувати майбутній російський видобуток, щоби не спричинити різкий стрибок ціни на енергоресурсів, що тільки допоможе фінансово Кремлю. Основні зусилля мають бути зосереджені на двох цілях: запобіганні російського втручання у вибори і Україні. Підготуйте санкції. Якщо росіяни знову щось зроблять, ми маємо швидко відповісти. Росіяни мусять знати, що ми готові це зробити. Також ми маємо продовжувати зі санкціями проти порушників прав людини, згідно із законом Магнітського та із глобальним Законом Магнітського".

Щоб протистояти російській агресії у кіберпросторі ми повинні призначити у Білому домі людину, яка буде координувати національну та міжнародну політику у цьому питанні
Вікторія Нуланд

Білий дім має активно координувати зусилля зі стримування Росії у кіберпросторі. Це підкреслила Вікторія Нуланд, яка представила на слуханнях інститут Брукінгса.

"Щоб протистояти російській агресії у кіберпросторі ми повинні призначити у Білому домі людину, яка буде координувати національну та міжнародну політику у цьому питанні. Нам потрібен Об’єднаний національний розвідувальний та операційний центр, який буде викривати, боротися та запобігати цифровим кампаніям впливу та виборчих маніпуляцій, а також неправдивій риториці, якій буде тісно співпрацювати з індустрією та академічними колами. Нам потрібна спільна з нашими союзниками поетапна система санкцій, юридичних та економічних, система штрафів, готова для негайного використання у разі виникнення нових загроз".

Дивіться також: Фрід і Нуланд радять новому президенту України не піддаватися на російські маніпуляції.

Всі новини дня

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

NYT: У розвідці США кажуть про причетність України до загибелі Дугіної. Київ відкидає звинувачення

Російській ультраправий ідеолог Олександр Дугін під час поховання доньки Дар'ї, Москва, 23 серпня 2022. REUTERS/Maxim Shemetov

Спецслужби США вважають, що вибух автомобіля, в результаті якого загинула донька російського ультраправого ідеолога Олександра Дугіна, був санкціонований окремими представниками українського уряду, напередодні написала газета The New York Times із посиланням на неназваних посадовців.

За даними джерел журналістів, Сполучені Штати не брали участі в підготовці нападу, не знали про нього і виступили б проти, якби з ними проконсультувалися. У матеріалі йдеться, що досі незрозуміло, хто погодив вбивство, і чи вважає американська розвідка, що президент України Володимир Зеленський знав про цю операцію.

У відповідь виданню радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив причетність Києва до вибуху, пояснивши, що вбивство Дугіної не мало б для України "тактичної або стратегічної" мети.

Речник Державного департаменту Нед Прайс 22 серпня не назвав ймовірних замовників чи виконавців нападу і заявив, що США однозначно засуджують навмисні напади на мирних жителів будь-де. Посадовці Держдепу, Ради з нацбезпеки, Пентагону й ЦРУ відмовились коментувати повідомлення, пише NYT.

У своїй статті NYT також підкреслює, що в останні дні Вашингтон вкотре наголосив на підтримці України. "Голос Америки" повідомляв про телефонну розмову президентів Байдена і Зеленського.

Нині російські медіа повідомили, що Кремль "позитивно відреагував" на публікацію NYT. "Хочеться вірити, що визнанням причетності України до вбивства Дугіної США не намагаються відхреститись від майбутніх злочинів Києва", - сказав речник Дмитро Пєсков. ФСБ Росії 22 серпня звинуватила у вбивстві громадянку України, яка нібито виїхала до Естонії.

Олександр Дугін – один із ідеологів "руського міра", він виступав за введення російських військ в Україну та окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дар’я Дугіна поділяла ідеї батька і займалася громадською діяльністю. Припускають, що малось на меті вбивство не Дугіної, а її батька, пишуть медіа.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода", The New York Times, "Українська правда"

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG