Спеціальні потреби

Актуально

Росія захоче маніпулювати Зеленським, - Джек Кін на слуханнях в Конгресі

Генерал США (у відст.) Джек Кін

Не дати можливості новому українському президентові піддатися російським маніпуляціям, посилити санкції проти Росії та активніше протистояти у кібервійні – такі рекомендації пролунали під від колишніх високопосадовців американського уряду та командувача збройних сил США, а нині - провідних фахівців із зовнішньої політики та оборони США під час слухань на тему "Протистояння збуреній Росії", що відбулись в Комітеті із закордонних справ Палати представників США 1 травня.

"Росія намагатиметься маніпулювати новим недосвідченим президентом Зеленським", - заявив голова американського Інституту Дослідження війни Джек Кін.

Він закликав Захід активно співпрацювати з Зеленським зі зміцнення оборони та стимулювання економіки України.

"Європа та Сполучені Штати мають активно співпрацювати із Зеленським та підтримати українські зусилля у боротьбі з корупцією, посиленні економіки та допомогти їм посилити військові потужності", - наголосив експерт.

США вважатимуть появу будь-яких російських військових, в уніформі, чи без, включно із приватними військовими компаніями, в будь-якій країні НАТО як атаку, визначену у статті п’ятій статуту НАТО, і ми станемо на захист країни члена НАТО
Таке формулювання Деніел Фрід запропонував закріпити в якості позиції США

Дослідник Атлантичної ради Деніел Фрід закликав США розробити всеохопну стратегію протистояння Росії. "Ми маємо розвинути всеохопну стратегію стримування, протистояння та залучення Росії. Стратегія мусить мати конкретні шляхи та можливості протистояння російському викликові, особливо - доктрині гібридної війни, яка містить операції впливу, втручання у вибори, тощо. Президент США мусить її публічно схвалити.

Російська гібридна загроза просуває сумніви та плутанину. Ось що я пропоную. Цитую: «Сполучені Штати Америки вважатимуть появу будь-яких російських військових, в уніформі, чи без, включно із приватними військовими компаніями, в будь-якій країні НАТО як атаку, визначену у статті п’ятій статуту НАТО, і ми станемо на захист країни члена НАТО».

Фрід також закликав США до більш активного переслідвання корумпованих російських олігархів, як засіб зменшення притоку грошей для путінського режиму.

"Ми маємо переслідувати за допомогою санкцій корумпованих російських олігархів, наближених до Путіна. Ми маємо обмежити корупційні фінансові канали, такі як використання непрозорих компанії з обмеженою відповідальністю та транзакції із елітною нерухомістю".

Водночас, вважає експерт, санкції в сфері енергетики треба застосовувати обережно, щоб не спричинити стрибка цін на енергоресурси.

"Щодо енергетичних санкцій, то тут треба рухатися обережно. У разі ескалації, ми маємо переслідувати майбутній російський видобуток, щоби не спричинити різкий стрибок ціни на енергоресурсів, що тільки допоможе фінансово Кремлю. Основні зусилля мають бути зосереджені на двох цілях: запобіганні російського втручання у вибори і Україні. Підготуйте санкції. Якщо росіяни знову щось зроблять, ми маємо швидко відповісти. Росіяни мусять знати, що ми готові це зробити. Також ми маємо продовжувати зі санкціями проти порушників прав людини, згідно із законом Магнітського та із глобальним Законом Магнітського".

Щоб протистояти російській агресії у кіберпросторі ми повинні призначити у Білому домі людину, яка буде координувати національну та міжнародну політику у цьому питанні
Вікторія Нуланд

Білий дім має активно координувати зусилля зі стримування Росії у кіберпросторі. Це підкреслила Вікторія Нуланд, яка представила на слуханнях інститут Брукінгса.

"Щоб протистояти російській агресії у кіберпросторі ми повинні призначити у Білому домі людину, яка буде координувати національну та міжнародну політику у цьому питанні. Нам потрібен Об’єднаний національний розвідувальний та операційний центр, який буде викривати, боротися та запобігати цифровим кампаніям впливу та виборчих маніпуляцій, а також неправдивій риториці, якій буде тісно співпрацювати з індустрією та академічними колами. Нам потрібна спільна з нашими союзниками поетапна система санкцій, юридичних та економічних, система штрафів, готова для негайного використання у разі виникнення нових загроз".

Дивіться також: Фрід і Нуланд радять новому президенту України не піддаватися на російські маніпуляції.

Всі новини дня

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG