Спеціальні потреби

Білі споживають найбільше марихуани, але затримують більше - кольорових


Білі споживають більше марихуани
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Білі споживають більше марихуани

Чимало експертів вважають, що вирішити проблему наркоманії можна скасуванням кримінального покарання за вживання наркотиків. Тоді більше людей будуть звертатися за професійною допомогою, переконують вони. Американське суспільство рішуче налаштоване легалізувати марихуану.

З цього року, у штатах Вашингтон та Колорадо марихуана у вільному продажу. Ще ряд штатів дозволяють використання дурманного зілля у медичних цілях. У сімнадцяти штатах за коноплю вже не саджають у в’язницю, а обмежуються незначним штрафом.

У столиці США, Вашингтоні, з минулого року можна придбати марихуану за рецептом лікаря. Тепер уряд міста розглядає можливість скасування покарання за споживання трави.

Медична марихуана у США - лише для важко хворих
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00
Адміністрація столиці готова прийняти законопроект про декриміналізацію марихуани. Якщо тепер зберігання трави карається штрафом у розмірі 1000 доларів і 6-місячним ув’язненням, то у разі ухвалення документа, пійманий на гарячому заплатить лише 25 доларів.

Говорить член столичної міськради Дейвид Ґроссо:

«Запроторення людей у в’язницю не вирішує проблеми. Я думаю, війна з наркотиками програна. І що нам необхідно зробити, так це знайти спосіб зцілити нашу громаду і переконатися, що людей не кидають за ґрати за ненасильницькі злочини».

«Це одна унція марихуани».

У Колорадо з 2014-го продають рекреаційну марихуану
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
Член міськради Івет Александер – єдина, хто не підтримав законопроекту на попередньому голосуванні. Вона стурбована тим, що столиця може перетворитися на ринок збуту наркотиків. Вона каже:

«Це збільшить до нас потік людей, бажаючих придбати наркотики, оскільки за їх продаж тут не особливо карають».

Прихильники законопроекту стверджують, що декриміналізація марихуани облегшить роботу поліцейських і зменшить випадки арештів на расовій основі. Згідно з найновішим звітом правозахисних груп, кольорове населення у вісім разів частіше арештовують за зберігання марихуани, хоча її споживання є найвищим якраз серед білих.

Юрист Пол Закерберґ уже 28 років захищає людей, затриманих за посідання марихуани:

«Ми арештовуємо шість тисяч людей лише за зберігання марихуани. Вашингтон є лідером серед арештів на душу населення. Ми так само є лідером арештів на расовій основі».

Проблема арештів на расовій основі проблема не лише у столиці, а й по всій країні, – говорить правозахисник Білл Пайпер:

Прихильники законопроекту стверджують, що декриміналізація марихуани облегшить роботу поліцейських і зменшить випадки арештів на расовій основі.
«Окрім арештів існує і той факт, що афроамериканці отримують клеймо, яке залишається з ними до кінця життя, а це ускладнює пошуки роботи, пошуки житла».

Голова міськради Філ Мендельсон підтримав законопроект, але не тому, що це якимось чином пов’язане з расовою дискримінацією:

«Я вважаю це хибним аргументом. Якщо поліція застосовує дискримінаційну тактику, ми повинні ці випадки ретельно розслідувати і покласти їм край. До речі, більшість членів міськради не підтримують ідею кримінальної відповідальності за вживання наркотиків».

50% американців за легалізацію марихуани
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00
Direct link
Законопроект повинен пройти ще одне голосування перед тим, як потрапить на підпис до мера Вінсента Ґрея. Але це ще не все. Документ ще має отримати схвалення Конгресу США, який наглядає за законами у столиці.

XS
SM
MD
LG