Спеціальні потреби

Морські піхотинці США вчаться поважати місцеві традиції у зонах конфлікту


Підрозділи морської піхоти вважаються елітними військовими силами у США. Морські піхотинці – не лише найкращі бійці, вони часто виконують функції культурних посланців Сполучених Штатів. У Афганістані саме їм доручають налагоджувати контакт з місцевою владою та населенням, щоб разом протистояти спільному ворогу – Талібану. Щоб підготувати морських піхотинців до такої місії Міністерство оборони США запровадило спеціальну програму вивчення культурної специфіки регіону, в який незабаром відправляться піхотинці. Один з таких центрів діє неподалік Вашингтона.

Командир корпусу морської піхоти Джош Періш готується до служби в Афганістані. Його головним завданням буде налагоджувати співпрацю з афганцями у будівництві доріг, мостів і шкіл. Він також працюватиме над тим, щоб зрозуміти, за яких умов та чому місцеві мешканці залучаються до операцій бойовиків і як цьому запобігти. Джош Періш має переконати афганців довіряти морським піхотинцям США. Як це зробити, його вчать на спеціальних семінарах.

«Ми робимо все, що можемо, щоб завоювати серця та симпатію афганців. Ми мусимо зрозуміти, де проходить лінія розбіжності між планами Талібану і настроями місцевого населення. Як фахівець зі зв’язків із цивільними я повинен зрозуміти потреби простих афганців і тоді ми зможемо прибрати джерело нестабільності», – каже Джош Періш.

Морські піхотинці почали вивчати культурні особливості конфліктних регіонів 5 років тому. Іракська кампанія показала, що бійці просто не розуміли місцевих традицій та звичаїв країни, в якій воювали. У 2005-му морським піхотинцям почали викладати ази арабської та інших мов, а також релігійні, економічні та соціальні особливості близькосхідного регіону.

Директор центру культурної підготовки Джордж Даллас зазначає:«Піхотинці розуміють, що для перемоги потрібно завоювати симпатію людей. Це стабілізує і покращує безпеку у регіоні. Якщо наші бійці поважають місцеву культуру, тоді їх краще сприймає населення».

Морська піхота – єдиний з усіх родів військ США, що проводить культурологічне та мовне навчання для усіх своїх бійців, які дислокуються за межі країни. Інструктор Пола Голмс-Ебер каже, що на початку їй було складно пояснити, чому вивчення культури є необхідним елементом сучасної військової підготовки:

«19-ти річний юнак, який виріс десь у штаті Айова і ніколи не виїжджав за межі США – якщо ви відправите його в Афганістан – не зрозуміє нового середовища. Ми сподіваємося, що попередня підготовка допоможе йому дивитися на місцеве населення не як на жахливих і дивних людей, а як на потенційну допомогу у боротьбі з бойовиками».

Пола Голмс-Ебер каже, що найкращим прикладом успіху цієї програми є стрімкий прогрес у колись найнебезпечнішій афганській провінції Анбар.

Морські піхотинці США тепер вивчають культуру не лише Афганістану чи Іраку, а всіх інших регіонів, куди їх можуть дислокувати для допомоги під час природних лих – як наприклад, на Гаїті, чи для вирішення невеликих локальних конфліктів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG