Спеціальні потреби

Актуально

Уявлення про типову американську родину міняється

Шлюб та сім’я, здавалося б, сталі поняття. Однак у США, як виявили соціологи, уявлення пересічних людей про типову американську родину за останні 50 років змінилося.

У наш час чимало людей вважають, що не обов’язково одружуватися аби мати сім’ю. Більшість також вважає сім’єю одностатеве подружжя з дитиною, хоча не завжди схвалює цю тенденцію. Вивчаючи стан сім’ї в країні, науковці центру П’ю провели загально національне опитування та проаналізували зміни у суспільстві за останні 50 років.

Кім Дурінг готує вечерю. Дочка Саманта виконує самотужки домашнє завдання. Її брату Патрику допомагає батько Пет.

Це типова, за американськими поняттями, родина. Принаймні так вважалося раніше: одружена пара з двома дітьми. Кім Дурінг каже, що вона не уявляє собі іншого життя:

«Я не уявляю собі не одружене життя. Людина потребує чогось в житті чому б вона була повністю віддана».

Дурінги розуміють, що їх родина вже не така типова американська сім’я як раніше. «Наше сприйняття речей змінюється. Стільки родин з дітьми розлучаються у наші дні, але залишаються сім’ями», – каже Пет Дурінг

Кім та Пет жили разом перед тим як одружитися. Згідно з дослідженням, все більше американців живуть разом не оформлюючи своїх стосунків. Старший редактор центру П’ю Ричард Морін розповідає:

«Близько 44 відсотків учасників опитування кажуть, що вони жили з кимось поза шлюбом. Більша частина з них вважають такий стиль життя кроком у напрямку шлюбу, інші ж робили це з фінансових міркувань».

Поняття родини змінює у першу чергу молодь, значний відсоток якої зростав у неодружених або розлучених сім’ях і вважає це нормальним явищем. А 63 відсотки опитаних вважають родинами і одностатеві пари з дітьми. Ричард Морін із центру П’ю пояснює:

«Вони не обов’язково називають одностатеву родину нормальною чи підтримують цю ідею. Взагалі більшість вважає такі сім’ї поганою суспільною тенденцією, але люди визнають, що одностатеві пари з дітьми функціонують, як родина».

Крис Клайн та Джим Лейсі живуть разом 13 років та мають дворічного сина. Пара одружилась кілька років тому, однак їх шлюб не визнається у штаті Вірджинія, де вони мешкають. Однак, вони безперечно вважають себе родиною, і кажуть що саме так їх сприймає суспільство.

Джим і Крис стали батьками завдяки послугам сурогатної жінки, яка виносила сина для них, що сприяло зміцненню їх родинного статусу. Вони кажуть, Джеремі приносить їм радість, зміцнюючи їхні відносини.

Незважаючи на зміну усталених стереотипів про типову родину та соціальні зміни, традиційним шлюбу та родині, принаймні поки що нічого не загрожує. Так вважає 67 відсотків учасників опитування.

Оптимізму додає і те, що з одружених учасників опитування 93 відсотки поставили на перше місце кохання, як причину для одруження. І лише 31 відсоток вважають важливим для шлюбу, фінансову стабільність. Тож світ не такий меркантильний, як це здається на перший погляд.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG