Спеціальні потреби

Актуально

Уявлення про типову американську родину міняється

Шлюб та сім’я, здавалося б, сталі поняття. Однак у США, як виявили соціологи, уявлення пересічних людей про типову американську родину за останні 50 років змінилося.

У наш час чимало людей вважають, що не обов’язково одружуватися аби мати сім’ю. Більшість також вважає сім’єю одностатеве подружжя з дитиною, хоча не завжди схвалює цю тенденцію. Вивчаючи стан сім’ї в країні, науковці центру П’ю провели загально національне опитування та проаналізували зміни у суспільстві за останні 50 років.

Кім Дурінг готує вечерю. Дочка Саманта виконує самотужки домашнє завдання. Її брату Патрику допомагає батько Пет.

Це типова, за американськими поняттями, родина. Принаймні так вважалося раніше: одружена пара з двома дітьми. Кім Дурінг каже, що вона не уявляє собі іншого життя:

«Я не уявляю собі не одружене життя. Людина потребує чогось в житті чому б вона була повністю віддана».

Дурінги розуміють, що їх родина вже не така типова американська сім’я як раніше. «Наше сприйняття речей змінюється. Стільки родин з дітьми розлучаються у наші дні, але залишаються сім’ями», – каже Пет Дурінг

Кім та Пет жили разом перед тим як одружитися. Згідно з дослідженням, все більше американців живуть разом не оформлюючи своїх стосунків. Старший редактор центру П’ю Ричард Морін розповідає:

«Близько 44 відсотків учасників опитування кажуть, що вони жили з кимось поза шлюбом. Більша частина з них вважають такий стиль життя кроком у напрямку шлюбу, інші ж робили це з фінансових міркувань».

Поняття родини змінює у першу чергу молодь, значний відсоток якої зростав у неодружених або розлучених сім’ях і вважає це нормальним явищем. А 63 відсотки опитаних вважають родинами і одностатеві пари з дітьми. Ричард Морін із центру П’ю пояснює:

«Вони не обов’язково називають одностатеву родину нормальною чи підтримують цю ідею. Взагалі більшість вважає такі сім’ї поганою суспільною тенденцією, але люди визнають, що одностатеві пари з дітьми функціонують, як родина».

Крис Клайн та Джим Лейсі живуть разом 13 років та мають дворічного сина. Пара одружилась кілька років тому, однак їх шлюб не визнається у штаті Вірджинія, де вони мешкають. Однак, вони безперечно вважають себе родиною, і кажуть що саме так їх сприймає суспільство.

Джим і Крис стали батьками завдяки послугам сурогатної жінки, яка виносила сина для них, що сприяло зміцненню їх родинного статусу. Вони кажуть, Джеремі приносить їм радість, зміцнюючи їхні відносини.

Незважаючи на зміну усталених стереотипів про типову родину та соціальні зміни, традиційним шлюбу та родині, принаймні поки що нічого не загрожує. Так вважає 67 відсотків учасників опитування.

Оптимізму додає і те, що з одружених учасників опитування 93 відсотки поставили на перше місце кохання, як причину для одруження. І лише 31 відсоток вважають важливим для шлюбу, фінансову стабільність. Тож світ не такий меркантильний, як це здається на перший погляд.

Всі новини дня

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG