Спеціальні потреби

Злетілися. США, Китай планують висадку марсоходів на "червоній планеті"


На фото: репліка американського марсоходу Perseverance демонструється під час заходу для ЗМІ у липні 2020-го року

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА) запланувало низку заходів для ЗМІ напередодні запланованого на 18-те лютого приземлення на Марсі марсоходу Perseverance. Приземлення марсоходу транслюватиметься агенцією у прямому етері. Про це йдеться у повідомленні на сайті НАСА.

"Perseverance, пуск якого відбувся 30-го липня 2020-го року, шукатиме ознаки давнього біологічного життя, збиратиме зразки ретельно відібраного каміння, уламки каміння та пилу для майбутнього повернення на Землю, досліджуватиме геологію та клімат, та прокладе шлях для дослідження людиною за межами Місяція. Це вже 5-тий марсохід НАСА і, у разі успіху, стане 9-м приземленням на Марс для агенції", - відзначають у НАСА.

Минулого грудня було опубліковано відео, яке ілюструє, як відбуватиметься посадка марсоходу. Відзначається, що протягом близько 7 хвилин, космічний апарт сповільниться із швидкості близько 19 500 кілометрів на годину над атмосферою Марсу, до близько 3 кілометрів на годину над зоною приземлення.

Напередодні китайські ЗМІ повідомили про прибуття на орбіту Марсу космічного апарату КНР Tianwen-1. Апарат став першим для Китаю на орбіті планети.

Як повідомила Національна космічна адміністрація Китаю, у травні, чи червні Tianwen-1 здійснить спробу приземлити на поверхню Марсу капсулу і 240-кілограмовим марсоходом. У разі успіху, ровер протягом 90 днів досліджуватиме грунт, шукаючи ознаки води та шукатиме знаки життя на планеті у минулому.

Державний мовник Китаю CCTV оприлюднив відео, яке ілюструє, як здійснюватиметься посадка китайського марсоходу.

Днями на орбіту Марсу прибув зонд ОАЕ. Його мета - дослідження атмосфери та погоди.

Апарати Китаю та ОАЕ на орбіті Марсу приєднались до 6-ти інших запущених НАСА, Європейською космічною агенцією та Індією.

Дивіться також: В Техасі адвокат випадково приєднався до засідання суду в Zoom із фільтром кота

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG