Актуально
"Заразна сміливість". Найвищу військову нагороду США отримав військовий, який звільняв заручників з полону ІДІЛ

Його сміливість така ж заразна для тих, хто спостерігає за врученням нагороди президентом, якою вона була на полі боюМіністр оборони США Марк Еспер про Томаса Пейна
Президент США Дональд Трамп напередодні вручив найвищу військову нагороду США, Медаль Пошани (Medal of Honor - англ.), сержанту Сухопутних військ США Томасу "Патріку" Пейну (Thomas Payne - англ.) за його дії під час порятунку в'язнів утримуваних в Іраку терористичним угрупуванням ІДІЛ. 36-річний сержант був нагороджений медаллю у 19-ту річницю терактів 11-го вересня 2001-го року проти США. Повідомляється, що він приєднався до Сухопутних військ США за кілька місяців після нападу на Сполучені Штати Америки восени 2001-го року.
"Пет, ти уособлюєш праведну славу американської хоробрості", - сказав президент США під час церемонії.
Дії Пейна під час рятувальної операції 22-го жовтня 2015-го року призвели до звільнення 75-ти осіб, утримуваних ІДІЛ, і загибелі 20-ти бійців ворога.
Пейн, військовий рейнджер (спецпризначенці Сухопутних військ США - прим. ГА), є першим військовослужбовцем США, який отримав найвищу військову нагороду за героїзм у боротьбі проти терористичного угрупування ІДІЛ.
Перебуваючи в Іраку на підтримку операції Inherent Resolove, Пейн очолив штурмову групу, яка звільнила заручників утримуваних на базі терористичного угрупування "Ісламська держава". Звільнивши десятки полонених, Пейн отримав екстрений сигнал від іншої команди, яка перебувала на даху сусідньої будівлі, охопленої вогнем і під обстрілом.
"Сержант Пейн свідомо ризикував власним життям, мужньо увійшовши до будівлі під сильним ворожим вогнем, переносячи дим, спеку та полум'я, щоб виявити броньовані двері, за якими утримувалися заручники", - йдеться у повідомленні Білого дому.
Трамп описав порятунок заручників, як "одну з найбільших і найсміливіших рятувальних місій в історії Америки", повідомляє New York Post.
“Коли будівля почала руйнуватися, Пейн отримав наказ евакуюватися, але він відмовився це зробити. Він не хотів нікого залишати позаду. Пет побіг назад у палаючу будівлю, яка ще двічі обвалювалась. Він врятував кількох заручників, і він останнім залишив будівлю", - сказав Трамп під час церемонії.
"Його сміливість така ж заразна для тих, хто спостерігає за врученням нагороди президентом, якою вона була на полі бою", - написав про Пейна у Twitter міністр оборони США Марк Еспер.
Як відзначив кореспондент CBS News у Білому домі Марк Ноллер, вручена Пейну нагорода стала 11-ю Медаллю Пошани, яку за час президентства вручив Дональд Трамп.
Дивіться також: Хто і як визначає архітектурний напрямок розвитку столиці США
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум