Спеціальні потреби

6 разів на межі зі смертю і повне одужання - вражаюча історія хвороби на Covid-19 від медсестри у США


Мерлін Памбуан

Медсестра Мерлін Памбуан виходить з лікарні під оплески колег. Після восьми місяців боротьби з Covid-19 її нарешті виписали з медичного закладу, де вона працює вже 40 років. Це медичний центр Святої Марії у місті Лонг-Біч штату Каліфорнія.

Памбуан не стримує сліз, коли обіймає лікаря та медичних працівників, які повернули її до життя. "Я вдячна. Це моє друге життя", - звертається до колег.

66-річна Мерлін - медсестра відділення інтенсивної терапії, з початку пандемії доглядала за хворими на Covid-19.

Навесні жінка сама стала пацієнткою. Вона не пам'ятає, як потрапила у відділення, тому що перебувала у стані штучної коми.

Її помістили на апарат штучної вентиляції легенів, а пізніше ввели трубку для годування. Стан Мерлін часто був критичним, розповідає її лікар Магед Таніос.

"Вона була дуже близькою до смерті приблизно 6 разів. Нам було важко підтримувати її кисень на рівні сумісності із життям, і нам доводилося застосовувати багато іншого лікування, щоб їй вистачало кисню", – розповів лікар.

Коли Мерлін прокинулася і могла знову дихати самостійно, її тіло було настільки слабким, що вона не могла встояти на ногах. Далі було багато тижнів болючої терапії та відновлення. Зараз медсестра нарешті вдома.

"Я думала, що ніколи не повернусь у цей будинок. Але це дуже приємно нарешті бути вдома. Я вдячна богу за все", – каже Мерлін Памбуан.

Чи вона повернеться працювати в реанімацію, лишається питанням. Та Памбуан каже, що почувається зобов’язаною своїм колегам за турботу.

ЇЇ послання для тих, хто зараз бореться із коронавірусною інфекцію – “боріться за своє життя”.

"Не втрачайте надії. Просто борітеся. Подивіться на мене. Я йду додому, і йду на своїх ногах", – радить жінка.

Дивіться також: В Каліфорнії медсестра, яка заразилася на COVID-19, одужала після 8 місяців боротьби за своє життя

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG