Спеціальні потреби

Актуально

Медведєв назвав головні завдання нового уряду Росії

Дмитро Медведєв, що закінчує свій президентський термін, назвав головні завдання, які стануть основними для нового уряду Росії. Передбачається, що саме Дмитро Медведєв очолить кабінет міністрів вже в середині травня, змінивши на цій посаді Володимира Путіна.

Виконання поставлених перед майбутнім урядом завдань Медведєв вважає оцінкою ефективності нового кабінету міністрів.

Соціальна сфера

Першою і найважливішою задачею Медведєв вважає підвищення тривалості життя росіян. В найближчі 6 років цей показник має збільшитися на 4 роки і досягти позначки в 75 років, сказав Медведєв на розширеному засіданні Державної ради, яке транслювалося на телеканалі «Росія 24».

«Якщо люди живуть довше, значить, є досягнення у всіх сферах», - сказав президент.

Другим важливим завданням президент назвав зростання добробуту росіян. Частка сімей з доходами нижче прожиткового мінімуму повинна бути менше 10% по країні. Рівень добробуту решти повинен наближатися до показників середнього класу.

Медведєв також вважає важливим розвиток приватного підприємництва.
«У міжнародних рейтингах комфортності ведення бізнесу Росія повинна піднятися з 122-го місця як мінімум на 40-е. Причому вже до 2020 року треба визначитися з перспективою входження в провідну двадцятку», - сказав президент.

З безробіттям треба боротися, вважає він, але до тих пір, поки безробіття сягне п’яти відсотків. А продуктивність праці потребує підвищення в 1,5-2 рази. Це, за словами президента, дозволить підвищити конкурентоспроможність Росії на світових ринках.

Говорячи про вищу освіту, Медведєв поставив перед майбутнім урядом амбітне завдання - не менше п'яти російських університетів повинні увійти в першу сотню світових рейтингів ВНЗ.

Російські сім'ї повинні покращувати свої житлові умови не рідше, ніж раз на 15 років, вважає президент.

Важливим Медведєв бачить впровадження електронних засобів в усі сфери життя росіян.

Короткі підсумки

Говорячи про завершення свого президентського терміну, Медведєв сказав наступне: «Через два тижні завершиться термін виконання мною повноважень президента. Попередні підсумки нашої спільної роботи я підвів в грудневому посланні Федеральним Зборам. Там же позначив своє бачення пріоритетів нашої країни на найближче майбутнє».

За словами Медведєва, підготовка конкретних планів роботи майбутнього уряду є завданням нових структур влади.

«Ці плани повинні бути представлені Державній Думі в рамках процедури призначення голови уряду. Але вважаю, що, як діючий президент, я зобов'язаний висловити свою позицію з приводу ідеології розвитку нашої країни », - сказав Медведєв.

Підсумком свого правління Медведєв назвав зростання цивільних і економічних свобод в Росії.

«Мені дивно буває чути пустопорожні міркування на тему, чи потрібна взагалі нашому народу свобода або чи готові російські громадяни до свободи, а також про те, що у нас особливий національний характер, що більше свободи ми цінуємо порядок, стабільність і передбачуваність, - сказав президент . - Але абсолютно несправедливо, просто принизливо вважати Росію нацією, не здатної до вільного життя, нацією, яка не заслуговує свободи».

«Хаос, насильство і бідність роблять людей невільними», - сказав президент.

«Бідність, економічна відсталість, корупція, низька тривалість життя - головні вороги нашої свободи», - зазначив Медведєв.

Своїм великим досягненням Медведєв вважає захист росіян від першої хвилі кризи. Економічною ситуацією останніх років Медведєв також задоволений.
«Економіка нашої країни росте досить непоганими темпами, і це головний ресурс для досягнення наших соціальних цілей», - сказав Медведєв.

Про рівень бідності Медведєв сказав наступне: «Офіційний рівень бідності в останні два роки - найнижчий за всю історію сучасної Росії».

На думку Медведєва, середні заробітки працівників бюджетного сектора - лікарів і вчителів - зрівнялися з середніми по економіці Росії показниками. Президент також відзначив важливість державної підтримки середнього класу - її він бачить у здешевленні іпотеки, розвитку ринку орендного житла, медичному і пенсійному страхуванні та можливості отримання безперервної освіти.

Перші плани

Єдиним шансом підвищити добробут росіян Медведєв бачить в модернізації економіки та технічному оновленні. Він вважає, що уряд мусить зробити так, аби держава менше втручалася в економіку.

«Уже через кілька місяців буде опублікований реєстр компаній, які контролюються державою, а потім проведено громадське обговорення доцільності збереження найбільш великих з них під контролем уряду», - сказав президент.

Державні компанії, на думку Медведєва, повинні будуть припинити поглинання приватних компаній і приступити до реалізації непрофільних активів.

Ресурсна база регіонів і органів місцевого самоврядування повинна бути розширена, сказав Медведєв.

«На рівні влади було б правильно передати додаткові доходи від прогнозованого збільшення акцизів на алкогольну і тютюнову продукцію, а всі передані з федерального бюджету субсидії та субвенції регіони могли б використовувати без надмірної регламентації зверху, - сказав Медведєв. - За кілька років ми повинні значно розширити обсяг ресурсів, якими регіони і муніципалітети розпоряджаються самостійно - приблизно на трильйон рублів».

Важливим президент, що залишає свою посаду, вважає і реалізацію планів по створенню «мільйонів нових високопродуктивних робочих місць».

У вівторок 24 квітня на зустрічі з керівництвом «Єдиної Росії» прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що має намір покинути пост голови правлячої партії після своєї інавгурації 7 травня.

Путін запропонував на цей партійний пост кандидатуру Дмитра Медведєва. Позачерговий з'їзд «Єдиної Росії» планується провести у другій половині травня цього року.

Крім того, за повідомленням російських ЗМІ, 8 травня Держдума РФ проведе пленарне засідання, на якому затвердить нового прем'єр-міністра країни. Раніше Путін заявляв, що висуне на цю посаду нині діючого президента РФ.

Всі новини дня

На Заході гостро критикують Кісінджера, який "запропонував Україні поміняти території на мир"  

Колишній держсекретар США Генрі А. Кіссінджер відвідує церемонію нагородження Американської академії в палаці Шарлоттенбург у Берліні, Німеччина, 21 січня 2020 року. REUTERS/Annegret Hilse

Колишній радник президента США з національної безпеки Генрі Кіссінджер під час Всесвітнього Економічного форуму у Давосі запропонував, що мирна угода між Україною й Росією мала б передбачати повернення до ситуації, яка була перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, тобто до 24 лютого.

Він вважає, що Захід має дозволити Росії залишити за собою Крим, який Росія відібрала в України в 2014 році.

«Продовження війни за межами цієї точки буде вже не про свободу України… а про нову війну проти самої Росії”, - вважає Генрі Кіссінджер, який працював в Адміністраціях двох американських президентів Ричарда Ніксона та Джерельда Форда.

98-річний політик закликав країни Заходу припинити спроби завдати нищівної поразки російським військовим в Україні.

Американський сенатор-демократ Джо Менчин, виступаючи у Давосі, заявив, що позиція США - щоб Україна закінчила цю війну перемогою, а не угодою.

“Ми повністю віддані підтримці України усіма способами, які можливі, допоки є допомога інших країн НАТО і решти вільного світу. Ми всі в цьому - разом. І я особисто повністю відданий тому, щоб бачити Україну до кінця з перемогою, а не вирішувати ситуацію якоюсь угодою. Не думаю, що це наша позиція, і вона не повинна такою бути”, - зазначив сенатор Джо Менчин, виступаючи на одній із панелей Всесвітнього Економічного форуму.

Колишній конгресмен від Республіканської партії у штаті Міссурі Том Коулмен вважає пропозицію Кісінджера проявом слабкості.

“Доктрина Кісінджера - мир через слабкість”, - написав він у Твітері.

Відреагував за рекомендацію Кісінджера і глава уряду Нідерландів.

“Боюся, що по телебаченню зараз я маю офіційно заявити, що я не погоджуюсь із Генрі Кіссінджером”, - заявив Марк Рютте в ефірі американського каналу CNBC.

Членкиня Палати представників від штату Вайомінг від Демократичної партії Карлі Провенза, коментуючи пропозицію Кісінджера, очевидно, згадує участь США у Камбоджі: “Генрі Кіссінджер повинен отримувати лише рядки в пресі, коли його описують як військового злочинця, відповідального за геноцид”, - заявила конгресвумен у Вайомінгу.

Конгресмен-демократ Джеррі Коннолі доповнює: “Це від людини, яка дала нам Пол Пота, Піночета та фальшиву мирну угоду після продовження В'єтнамської війни на п’ять років”, - зазначив у Твітері Коннолі.

Пол Пот був прем'єр-міністром Камбоджі, який вважав себе учнем Сталіна. Під час його правління був організований геноцид у Камбоджі, який супроводжувався масовими репресіями, депортаціями та голодом.

На думку деяких істориків, військовий наступ США у Камбоджу 1973 року - за правління президента Ніксона - сприяв тому, що до влади у Камбоджі прийшли червоні кхмери та Пол Пот. Генрі Кіссінджер у той час відігравав ключову роль у закордонній політиці США як радник президента із національної безпеки.

Чимало критики на адресу Кісінджера звучить і в експертному середовищі.

Президент Ради із міжнародних відносин у США Ричард Хаас вважає, що пропозиція Кісінджера не вигідна ні Україні, ні Росії.

“У Давосі Генрі Кісінджер виступив за повернення до попереднього статус-кво. Ймовірно, до ситуації лютого 2022 року. Швидше всього, це буде відкинуто Україною, бо надто багато від чого треба відмовитись. І Путіним — бо це надто мало дає Росії. Все це свідчить про тривалу війну”, - зазначив американський експерт.

Експерт “Атлантичної Ради” Андрес Аслунд вважає “єдиним логічним завершенням війни - це коли Путін втратить владу в Росії”.

“Єдина проблема, яка була і є, це Путін. Він потребує війни, щоб виправдати свої репресії та посилити імперські настрої заради своєї популярності”, - пише у Твітері Аслунд.

Він додає: “Якщо він не втратить владу в Москві, Путін має бути розбитий і вигнаний з України. Українці це розуміють. А неосвічені або цинічні персонажі в Італії, Франції, Німеччині та Кіссінджер мають замовкнути й прокинутися”.

“Кіссінджер - один з найбільш високооплачуваних політичних консультантів у світі. Якщо він каже, що Україна має віддати Росії (тобто Путіну) територію, відразу виникає питання: скільки йому за це (і як) заплатив Путін. Йому 98 років, скоро буде 99, і все ще бореться за останній долар. Як сумно”, - емоційно коментує Аслунд позицію колишнього радника президента США з нацбезпеки.

Катерина Ющенко, колишня Перша леді України, згадує, як наприкінці 80-х Кісінджер не вірив у незалежність України.

“У січні 1988 року я відвідала лекцію Кіссінджера в фонді Heritage. Тоді він сказав, що СРСР не розпадеться, що ми швидше побачимо незалежну Каліфорнію, ніж незалежну Україну. І через 4 роки я бачила, як він у Києві намагався укласти угоду, щоб бути радником нашого першого Президента”, - ділиться спогадами пані Ющенко.

Менш активно висловлюють позицію прихильники Кісінджера. Один з них - Майкл Салла, колишній професор політичних наук у США, а нині - автор і публіцист.

На його думку, допомога Західних країн Києву, до якої закликали у Давосі політики та експерти, може призвести до війни США з Росією.

“Сенатор Джо Манчин на засіданні Всесвітнього економічного форуму сказав, що США і НАТО повинні допомогти Україні перемогти Росію на полі бою, а не шукати рішення шляхом переговорів. Провідні демократи стали розпалювачами війни, які ведуть США до відвертої війни з Росією. Це божевілля”, - пише у Твітері колишній професор Салла.


Як повідомляв Голос Америки, напередодні 98-річний Генрі Кіссінджер висловив думку, що внаслідок російської війни в Україні міжнародній спільноті необхідно буде шукати домовленості з Росією. Ці слова чимало коментаторів потрактували як заклик до українських територіальних поступок в обмін на мир з Росією.

Єнс Столтеберґ в Давосі: "Росія в Україні своїх цілей не досягла". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Держдеп: «паспортизація» - лише слабо замаскований крок Росії нав’язати свою волю народу України

Речник Державного департаменту США Нед Прайс під час прес-конференції у Вашингтоні, США, 10 березня 2022 року. Мануель Балсе Ченета/Пул через REUTERS

Державний департамент США гостро засудив насильницькі дії Росії, спрямовані на «підкорення українців» на окупованих територіях України, що включають депортацію, «фільтрацію» та нав’язування російського громадянства.

Відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу у приміщенні Державного департаменту у середу, 25 травня, речник установи Нед Прайс заявив, що США відомо про жорстокі дії на територіях України, які окупувала Російська Федерація на сході України.

«Ми бачили, як російські сили насильно вивозили людей з окупованої території. Ми бачили, як російські війська перевозили українців до так званих фільтраційних таборів. Ми бачили спроби російських військ іншими способами підкорити український народ на цих територіях», – сказав речник Державного департаменту.

Він заявив, що США «рішуче відкидає цей лише слабо замаскований крок, який є частиною спроб Росії підпорядкувати народ України, силою нав’язати свою волю».

Прайс порівняв ці дії з попередніми спробами Росії «сфабрикувати фальшиві референдуми, які покликані надати вигляд легітимності російському правлінню над частинами територій України». Він нагадав, що на таких сфальсифікованих голосуваннях чиновники, які мають підтримку Росії, «набирають понад 90%, 99% голосів».

Російський президент Володимир Путін 25 травня підписав указ про спрощений порядок прийому до громадянства Росії для жителів Запорізької та Херсонської областей України, які частково перебувають під російською окупацією.

У Києві різко протестують проти дій, які санкціоновані президентом Росії Володимиром Путіним, і які українська влада називає «незаконною паспортизацією», та порушенням міжнародних конвенцій щодо ведення війни.

«Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права. Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків», – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

Офіційний Київ неодноразово наголошував, що примусова видача російських паспортів громадянам окупованих територій України здійснюється з метою «подальшої їхньої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле».

На середину лютого, перед повномасштабним вторгненням Росії на територію України, Росія, за своїми офіційними даними, видала близько 800 тисяч паспортів громадянам України, що проживали на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Також практику роздачі російського громадянства Росія застосовує на інших окупованих територіях – в Криму, в Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії.

В інтерв’ю CNN, Євген Ярошенко, аналітик правозахисної організації Crimea SOS, пояснив, що російська політика «паспортизації» також може служити з метою забезпечення військовозобов'язаними для вторгнення Росії в Україну, адже після вручення російського паспорта, Росія може призивати громадянина окупованих територій до своєї армії вже як власного громадянина.

У статті використана інформація Радіо свобода, CNN.

Дивіться також: На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

У вівторок, 24 травня, озброєний чоловік убив щонайменше 19 дітей і двох дорослих під час нападу на початкову школу в південно-західному американському штаті Техас, що стало однією з найбільш смертоносних масових стрілянин у школі в історії країни.

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Як у Європі сприймають запити на важче озброєння від українських військових?

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

В легендарному Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Захід, який вів відомий американський актор Річард Гір, зібрав повну залу. Усі кошти від продажу квитків, а це більше $300 000, Carnegie Hall передає на допомогу Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG