Спеціальні потреби

Ексімбанк США може допомогти Києву зменшити залежність від РФ – сенатор


Роберт Менендес: ЕксІмбанк США може допомогти Києву послабити залежність від Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Роберт Менендес закликає Експортно-імпортний банк США підтримати компанію Holtec, яка виграла тендер на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні.

Світовий банк тісно працює із українським урядом, аби знизити енергозалежність Києва від Москви. За умови проведення необхідних реформ, реальних результатів варто очікувати через 3-5 років. Водночас американський сенатор Роберт Менендес закликає державне агентство з кредитування експортних операцій підтримати американську компанію Holtec, яка виграла тендер на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні. Нині, через російську агресію, проект заморожений, а Київ змушений платити Москві сотні мільйонів доларів за збереження відходів.

Світовий банк пліч-о-пліч працює із українським урядом, аби пришвидшити реформи, які приваблять свіжі інвестиції в енергетичний сектор і таким чином зменшать залежність Києва від Москви.

Пауло де Са, старший менеджер енергетичного підрозділу Світового банку, каже, що необхідно зменшити макроекономічний вплив, а також залежність від імпорту газу та енергії загалом.

«Ми переконані, що Україна має довгостроковий потенціал розвитку власних джерел виробництва. Але, звісно, для цього треба провести насамперед низку реформ. Якраз такий діалог ми і ведемо наразі із українським урядом».

За умови реформ, результатів варто очікувати вже за кілька років.

«Якщо вжити усіх необхідних заходів, можна розраховувати на середньострокову віддачу. Ми можемо почати бачити результати через три-п’ять років», - зазначив Пауло де Са.

Американське державне агентство з кредитування експортних операцій – Ексімбанк США (Export-Import Bank of the United States) – може допомогти Києву ще більше послабити залежність від Москви. Про це заявив сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Роберт Менендес на слуханнях у Конгресі.

Отримуючи половину електроенергії із атомних електростанцій, Україна змушена зберігати використане ядерне пальне у Росії. Після Помаранчевої революції, Київ вирішив розірвати ці зв’язки і створити власне сховище. Тендер виграла американська компанія Holtec. Однак проект довелося відкласти спершу через те, що український уряд не міг визначитися із місцем для сховища, а нині відновлений у 2014-ому проект заморозили вдруге.

«Через російську економічну та військову агресію український уряд не має ресурсів, аби рухатися далі у співпраці із цією компанією. І тут вступає Ексімбанк. Надаючи позики, аби допомогти впоратися із ризиками інвестування у цю стратегічно важливу країну, Експортно-імпортний банк США здатний зробити цю угоду можливою.

«Такий проект створить робочі місця і прибуток для Нью-Джерсі, де компанія Holtec посилює свою присутність зі своїм новим заводом у 260 мільйонів доларів. А також він підтримає можливість України побудувати власну інфраструктуру та знизити рівень впливу Росії. Україна також зможе зберегти півтора мільярда доларів, які зараз ідуть в Росію – як плата за послуги», - зазначив сенатор Менендес.

Україна планує забрати свої ядерні відходи із Росії до 2018-ого року. Про це нещодавно заявили у державному комітеті з ядерного врегулювання. Однак наразі стратегічно важливий проект лишається на стадії технічно-економічного обґрунтування.

Дивіться також: Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України

Сенатори закликають уряд США змінити політику щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

XS
SM
MD
LG