Спеціальні потреби

Меркель підтримує розширення санкцій проти Росії


Анґела Меркель

За повідомленням агентства Reuters, канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила в середу, що виступає за публікацію нового пакету санкцій ЄС проти Росії.

Вона визнала, що ситуація на сході України покращилася. Проте, за словами канцлера, немає достатньої ясності з приводу подальшого виконання положень плану щодо нормалізації ситуації.

Щодо припинення вогню в Україні, вона зазначила: "Це не 100-відсоткове перемир'я, проте наявне поліпшення ситуації".

"Ми підтримуємо публікацію санкцій і я сподіваюся, що рішення незабаром буде прийнято. Санкції не вступлять в силу, поки не будуть опубліковані", - сказала вона.

Виступаючи на засіданні німецького парламенту у Берліні Меркель додала, що вона буде серед перших, хто виступить за скасування санкцій, якщо всі 12 пунктів мінського протоколу щодо врегулювання кризи в Україні будуть втілені в життя.

Вона визнала, що військового вирішення конфлікту на сході України не існує, і висловила готовність брати участь в подальших переговорах з вирішення кризи.

8 вересня Євросоюз формально схвалив санкції проти Росії, які мають бути запроваджені упродовж кількох днів.

У вівторок речниця Єврокомісії Піа Аренкільде-Гансен повідомила, що санкції ЄС проти Росії за її дії в Україні будуть опубліковані і вступлять у силу за кілька днів.

XS
SM
MD
LG