Спеціальні потреби

Актуально

Від першого за два роки візиту Меркель до Путіна багато не очікують

Канцлер Німеччини Анґела Меркель збирається на зустріч у вівторок з президентом Росії Володимиром Путіним у Сочі, курортному місті на чорноморському узбережжі.

...Нагадувати Росії знову й знову, що скасування санкцій та відновлення нормальних відносин можливе, якщо Москва зробить необхідне. Але у Москві це давно знають і тому можливості досягнень через додатковий тиск дуже обмежені.
Ґернот Ерлер, координатор політики німецького уряду щодо Росії.

Офіційною метою зустрічі названо переговори про приготування до саміту керівників 20 найбільших економік світу, що відбудеться в Гамбурзі у липні.

Речник канцлера також сказав, що ключовою темою переговорів Меркель і Путіна буде Україна та війна в Сирії.

Ні в Берліні, ні в Москві не лунає припущень про можливі досягнення у найпроблематичніших питаннях.

Часопис Financial Times цитує спеціального представника німецького уряду у справах Росії Ґернота Ерлера, який сказав: “Я не можу бути надто оптимістичним щодо поступу. Путін буде дуже впевнений щодо своїх позицій, а канцлер також дотримуватиметься своїх”.

У пресі є припущення, що президент Путін, який ще не зустрічався з новим президентом США Дональдом Трампом, може бути зацікавлений у враженнях від Меркель, яка відвідала Вашингтон у березні.

Минулого місяця на запрошення Анґели Меркель у Берліні перебувала донька американського президента Іванка Трамп, яка нещодавно отримала офіційну роль радника у Білому домі.

Анґела Меркель не відвідувала Росію упродовж двох років, але востаннє брала участь у багатосторонній зустрічі з Володимиром Путіним у Берліні в листопаді 2016 року разом з президентом України Порошенком та Франції Олландом.

Керівники чотирьох країн є учасниками так званого "Мінського" мирного процесу, який попри неефективність залишається єдиною міжнародною платформою для спроб зупинити війну на сході України.

Невиконання Росією умов Мінських угод - одна з підстав міжнародних санкцій проти Москви. Інша частина санкцій пов’язана із захопленням Росією Кримського півострова та анексії української території.

В інтерв’ю німецькій газеті Berliner Zeitung Ґернот Ерлер також сказав, що й Україна не виконує усі вимоги “Мінська”, але головну відповідальність за становище поклав на Росію.

Ерлер сказав, що Німеччина вважає за потрібне шукати позитивні підходи і “нагадувати Росії знову й знову, що скасування санкцій та відновлення нормальних відносин можливе, якщо Москва зробить необхідне. Але у Москві це давно знають і тому можливості досягнення через додатковий тиск дуже обмежені”.

До запровадження санкцій Німеччина була ключовим західним партнером Росії.

Обсяги торгівлі двох країн 2012 року сягали 80 мільярдів євро, але через санкції скоротилися приблизно наполовину.

Дивіться також: Вікно в Америку. Як думаєте, іммігранти - тягар для суспільства чи поштовх для економіки країни? - Хочете дізнатися, чому американська молодь повертається до розваг своїх батьків? - Цікаво побувати у Голлівудській школі гриму?

Вікно в Америку
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Всі новини дня

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Тайвань надіслав кошти на відбудову дитячих закладів в Ірпені та Бородянці

Щоденна церемонія піднесення національного прапора Тайваню на площі Свободи в Меморіальному залі Чан Кайші в Тайбеї. Фото: AP/Chiang Ying-ying

Тайвань пожертвував понад 5 мільйонів доларів на проекти Литви з відбудови Бородянки та Ірпеня.

Як повідомила державна інвестиційна агенція Литви, яка координує проекти з реконструкції в Україні, литовський уряд виділив понад 9 мільйонів доларів на відбудову дитячого садочка в м.Ірпінь та школи у м.Бородянка. А кошти Тайваню направлять на придбання навчального обладнання в ці заклади.

"Тайвань сприймає країну як образ нашої країни на іншому континенті. Ми обоє маємо справу з авторитарними режимами, які не соромляться застосовувати силу для нав’язування свого світогляду. Якщо одного дня Тайвань зіштовхнеться з посиленням військового залякування з боку Китаю, ми також будемо шукати вашої допомоги, так само, як зараз ми допомагаємо Україні", - заявив заступник міністра закордонних справ Тайваню Рой Чун Лі.

Литва у 2021 році відкрила у Тавані Офіс свого представництва. У відповідь на це Китай у 2022 році скоротив дипломатичні відносини з Литвою і пригрозив закриттям китайського ринку для цієї країни.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG